9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Уряд розглядає законопроект про вільну економічну зону в порту Рені

Законопроект про внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Рені» і в Податковий кодекс України, розроблений Одеської ОДА спільно з «Адміністрацією морських портів України», глава одеського регіону Максим Степанов передав прем’єр-міністру України.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Пассажирский транспорт.

Про це голова ОДА повідомив під час свого виступу на формі Ukrainian Ports Forum-2018.

«Якщо законопроект буде підтриманий, перші три роки інвестори в порту не платитимуть податок на прибуток, потім три роки оподаткування буде частковим – тільки половина загальної суми. Після шести років – оподаткування на загальних підставах. Це щодо великих інвесторів. Ми також пропонуємо продовжити термін роботи спеціальної економічної зони до 2040 року, адже останніми роками в порту Рені вона існувала тільки на папері. Все це повинно стати поштовхом для розвитку», – підкреслив у своєму виступі на форумі Максим Степанов.

Також він запропонував підняти нижній поріг інвестицій для Рені з нинішніх 200 тисяч доларів до півмільйона.

Глава регіону також зазначив, що загальна територія спеціальної економічної зони порту Рені становить близько 94 гектарів, але поки використовується тільки третина з них. Саме тому, ця територія при наявності податкових пільг, повинна зацікавити великих інвесторів. У свою чергу, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон зазначив, що законопроект повинен отримати підтримку уряду.

«Питання, які піднімалися керівником Одеської області про вільну економічну зону для відновлення або реанімації порту Рені абсолютно підтримується Урядом. Оскільки в наших непростих економічних умовах повинні бути креативні підходи, щоб забезпечити ефективність ведення робіт, в тому числі, в порту Рені, який, на жаль, з різних об’єктивних і суб’єктивних причин, знаходиться в поганому стані. Ми обов’язково знайдемо правильні рішення», – підкреслив Володимир Кістіон.

Нагадаємо, технічні можливості Ренійського морського порту на Дунаї, теоретично, дозволяють йому перевантажувати до 14 мільйонів тонн вантажів щорічно. Це як режим перевалки з річкових суден на морські класу річка-море і більше, так і з залізниці на річковий транспорт. Такі показники досягалися до початку 1990-х років. Пізніше, після розпаду СРСР загубився логістичний зв’язок Рені з рештою України залізницею – так як лінія, що йде до порту частково проходить по території Молдови. А з 1997 року залізничний маршрут до Рені проходить ще й через невизнане Придністров’я, так як була розібрана найкоротша залізниця в даному напрямку від Березино до Басарабяська. Питання про її відновлення до сих пір «висить у повітрі».

В даний час Ренійський порт знаходиться в кризі. Перше півріччя 2017 року підприємство закінчило з боргами більш ніж на 10 млн грн. На території порту інвестиційну діяльність здійснюють 7 суб’єктів спеціальної економічної зони «Рені». Варто відзначити, за 6 місяців 2017 року Ренійський порт переробив 52,3 тисячі тонн вантажів, це на 11% більше, ніж за аналогічний період у 2016 році, проте це не дає можливості підприємству вирішити фінансові проблеми. А за чотири місяці 2018 року порт обробив майже вдвічі більше, ніж на початку минулого року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають