9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Україна та США реалізуватимуть спільну програму біобезпеки

Днями представники Держпродспоживслужби та делегації Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США обговорили модернізацію лабораторій ветеринарної медицини в Україні та боротьбу з розповсюдженням вірусу АЧС в Україні. У зустрічі також взяли участь представники Посольства США в Україні.

Сторони проаналізували проект плану технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності», який передбачає додаткове фінансування на проведення робіт в Україні.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.

Реципієнтами в рамках вказаної програми виступають установи Держпродспоживслужби, Національної академії аграрних наук України та Міністерства охорони здоров’я тварин. Планом передбачається фінансування навчання та участь у конференціях усіх реципієнтів проекту, підтримка життєдіяльності об’єктів усіх реципієнтів, роботи з будівництва та модернізації лабораторій ветеринарної медицини. Всього реципієнтами цього проекту є 10 лабораторій в Україні.

Також учасники обговорили хід імплементації Електронної системи санітарно-епідеміологічного моніторингу та спостереження за захворюваннями в Україні (ЕЛІССЗ), до якої залучені представники Держпродспоживслужби, Black & Veatch та НУБіП України.

Українською стороною було повідомлено, що на сьогодні проводиться робота щодо наповнення довідників ЕЛІССЗ, зокрема, переліку захворювань, які мають відслідковуватися в ЕЛІССЗ, а також визначення форм бланків та об’єму інформації, що має відображатися в ЕЛІССЗ та інших.

Окремо учасники проаналізували підготовку до започаткування спільного наукового проекту «UP-10», який розширить зусилля, спрямовані на дослідження та наглядову діяльність в Україні, з метою інформування про ефективні стратегії біологічної безпеки та розробку державної політики щодо боротьби з розповсюдженням вірусу АЧС в Україні.

Сторони домовилися й надалі підтримувати тісні відносини, працювати над впровадженням проектів у галузі ветеринарії та поглиблювати двосторонню співпрацю.

Останні новини:

Зараз читають