9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

Україна та Китай погодили розширення інвестиційного співробітництва

Українські ділові кола вперше за 4 роки прийняли участь у найбільшому в Китаї ярмарку інвестицій

Цього року Ярмарок був поєднаний з Міжнародним форумом із співробітництва в сфері виробничих потужностей. Робота ярмарку спрямована на реалізацію китайської програми Going Global. Основними частинами Ярмарку є виставка продукції, послуг та інвестиційних проектів її учасників, яких у цьому році було понад 3000.

Організатором заходу є Китайська Асоціація розвитку підприємств за кордоном (CODA), яка створює і розвиває низку платформ для просування політики виходу китайського капіталу та технологій на ринки інших країн. Цього року CODA і Торгово-промислова палата (ТПП) України вперше за 4 роки в рамках інвестиційного ярмарку організували спеціалізований Українсько-Китайський форум зі співробітництва в сфері виробничих потужностей та інвестицій.

У форумі взяло участь 50 представників, ТПП України, Київського, Вінницького, Дніпропетровського, Харківського, Сумського та Запорізького регіонів. Захід проходив при сприянні Посольство України в КНР. З китайського боку на форум завітало близько 100 китайських ділових партнерів.

Доповідачі відзначили перспективність інвестиційного співробітництво України і Китаю за 4-ма головними напрямками:

  1. Використання китайського капіталу для організації виробничих потужностей в Україні – від переробки аграрної продукції та легкої промисловості до енергетичного машинобудування і зборки електромобілів для ринку України та Європи.
  2. Інвестиції китайських корпорацій у розвиток ринку аграрної продукції в Україні – від первинної продукції рослинництва і тваринництва до готових продуктів харчування – екологічно чистих і високої якості для внутрішнього споживчого ринку Китаю.
  3. Інвестиції в інфраструктуру України. Китайські партнери активно працюють над новими маршрутами, які пройдуть через Україну. Першим таким маршрутом є контейнерний поїзд із Даляня в Братиславу. Зараз розробляється перспектива для вже опробованого раніше залізничного і поромного маршрут через Казахстан, Азербайджан і Грузію.
  4. Співробітництво в галузі науки і розробки нових технологій.

Свої економічні та інвестиційні потенціали на форумі презентували Вінницька область, м.Харків, Дніпропетровської області, м.Київ. Також свої інвестиційні проекти представили ПАТ «Запоріжсталь» (виробництво сталі),  ТОВ «СОЛАР Стратегія» та ТОВ «ЕДС – Інжиніринг» (зелена енергетика), ТОВ «КРУК» (виробництво олії) та ін. У рамках форуму було підписано Меморандум про співробітництво між «Українським домом» в Пекіні та «Вінницьким Бізнес Клубом».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають