9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Україна отримає від США $250 мільйонів на будівництво в Чорнобилі централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Нове сховище у Чорнобилі, побудоване за рахунок американських інвестицій, буде приймати відходи з трьох атомних станцій України

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Гордон.

21 грудня Міністерство фінансів України та державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, а також американське агентство “Корпорація зарубіжних приватних інвестицій” і Central Storage Safety Project Trust підписали угоди про залучення $250 млн на будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в чорнобильській зоні відчуження.

“Сторони підписали низку угод, які забезпечують фінансування проекту для розробки та будівництва довгострокового централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з трьох атомних електростанцій (Рівненської, Хмельницької та Южноукраїнської), на відведеній ділянці чорнобильської зони відчуження. Зокрема, кошти підуть на постачання контейнерів для зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива та іншого обладнання, яке буде надане американською компанією Holtec International”, – зазначили в міністерстві.

У Мінфіні повідомили, що Корпорація зарубіжних приватних інвестицій застрахує політичні ризики за 20-річним кредитом на $250 млн, а Україна гарантує виконання боргових зобов’язань “Енергоатомом”.

Зазначають, що будівництво сховища дасть можливість Україні економити $14–22 млн на рік завдяки створенню альтернативи послугам Росії щодо зберігання і перероблення ядерного палива. Проект створить понад 160 нових робочих місць.

 

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають