9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Україна налагоджуватиме торговельно-економічну співпрацю з Іраном

blankУкраїна готова налагоджувати дієві механізми, які будуть сприяти активізації двостороннього торговельно-економічно та інвестиційного співробітництва.

Про це повідомив міністр агрополітики Тарас Кутовий, передає прес-служба відомства.

Іран є одним із основних торговельних партнерів України за обсягами закупівель аграрної продукції. І ці обсяги ми будемо тільки нарощувати, потенціал величезний. Крім того, нам важливий прямий діалог між нашими країнами не лише в питаннях експорту з України, а й в питанні імпорту ексклюзивної продукції, зокрема чаю, ківі, оливок, ― повідомив міністр.

Крім того, Кутовий сказав про вигідність інвестування в українське машинобудування.

Ми робимо велику ставку на розвиток українського машинобудування. Держава буде компенсувати 15% від вартості сільгосптехніки українського виробництва. За рахунок цього ми плануємо підвищити продуктивність в контексті урожайності та вийти на ще більш високий результат, ― розповів міністр.

Окремим питанням стало обговорення участі України у великому міжнародному проекті з будівництва нового залізничного коридору між країнами. Зокрема, проект дозволить вирішити логістичні проблеми транспортування агропромислової продукції.

Іранська сторона запросила Кутового відвідати з офіційним візитом Іран. У свою чергу міністр висловив готовність до підписання офіційних Угод щодо співпраці між Україною та Іраном.

Останні новини:

Зараз читають