9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

Україна і Білорусь інвестують в розвиток судноплавства $30 млн

Україна і Білорусь готові інвестувати в реалізацію проекту з відновлення судноплавства на річці Дніпро $30 млн. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань. Передає Національний промисловий портал.

«Ми разом хочемо відновити судноплавство на Дніпрі, щоб білоруські нафтопродукти та інші вантажі могли далі йти по Дніпру в Чорне море і звідти на експорт. Білоруська сторона готова вкласти $5 млн».

За словами заступника міністра, зазначена сума необхідна, щоб поглибити русло Дніпра білоруській ділянці. У свою чергу, Україна на першому етапі за підтримки іноземних інвесторів планує інвестувати в модернізацію шлюзів і днопоглиблення близько $25 млн.

Найближчим часом в Києві відбудеться міжнародна конференція, на якій буде обговорюватися реалізація цього проекту в довгостроковій перспективі.

«Мова йде про мільярдний портфелі кредитів для портів, шлюзів, поглиблення Дніпра» – уточнив заступник міністра.

Найближчим часом міністр транспорту Білорусі Анатолій Сивак здійснить візит Київ, в ході якого планується провести дорожню карту проекту. За інформацією Довганя, в Білорусі цей проект знаходиться на контролі у президента, тому в Києві не сумніваються, що Мінськ знайде кошти на його реалізацію і не буде затягувати з виконанням своєї частини робіт.

Питання відновлення судноплавства по міжнародній водної магістралі Е-40 є одним з пріоритетів Національної транспортної стратегії України до 2030 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають