9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Турецька компанія побудує в Ізмаїлі парогазову електростанцію

Парогазову електростанцію, здатну забезпечувати електроенергією і теплом промислових і комунальних споживачів, має намір побудувати в Ізмаїлі турецька компанія AKSA Energy.

9 серпня представники AKSA Energy підписали меморандум з головою облдержадміністрації Сергієм Гриневецьким, передає Національний Промисловий Портал з посланням на Думську.

Віцепрезидент AKSA Сердар Нішліу розповів, що його компанія – частина групи Kazanci Holding, яка займається виробництвом електроенергії, її продажем, виробництвом генераторів і продажем газу. Статутний капітал AKSA – 4 млрд грн. У ній працює 9 тисяч осіб.

Потужність майбутньої станції в Ізмаїлі – 260 МВт.

«Інвестуючи в проєкт в Одеській області, AKSA Energy бере на себе повне фінансування, не вимагаючи при цьому жодних державних гарантій. Супроводжувати нову електростанцію в Ізмаїлі ми будемо 25 років, після чого передамо її у власність держави», – зазначив Сердар Нішліу.

Раніше аналогічний меморандум – про будівництво парогазової електростанції в Одесі – AKSA підписала з мером міста Геннадієм Трухановим.

Парогазова станція служить для виробництва електрики за допомогою двох двигунів: паросилового і газотурбінного. У газотурбінної установки турбіну обертають газоподібні продукти згоряння палива, а потім потрапляють в паросилову установку, в котел-утилізатор, де нагрівають воду та утворюється водяна пара. Така конструкція дозволяє досягти електричного ККД понад 60%. Для порівняння, у працюючих окремо паросилових установок ККД зазвичай знаходиться в межах 33-45%, для газотурбінних установок – в діапазоні 28-42%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають