9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Розбудова інфраструктури: Близько 90 мільярдів будуть залучені в цьому році на модернізацію української інфраструктури

Близько 90 мільярдів гривень будуть залучені в цьому році на модернізацію української інфраструктури. Це будуть інвестиції в дороги, залізницю, аеропорти і звичайно ж українські порти.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на АМПУ.

Про це під час відкриття Ukrainian ports forum- 2018 повідомив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, морські порти України відіграють ключову роль у розвитку української економіки і забезпечують до 45% експортно-імпортних операцій зовнішньої торгівлі України. Загальний дохід, сформований ринком послуг в морських портах України, за даними останньої звітності, склав 1,7 млрд доларів, що становить 2% ВВП країни.

«Хочу відзначити особливу роль портів в енергетичній безпеці України. У період штучно створеної вугільної блокади на Донбасі, у лютому 2017 року, ефективна робота морських портів допомогла не тільки утримати стабільну роботу енергосистеми України, а й накопичити достатньо енергетичного вугілля для стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2017/18 років», – зазначив В. Кістіон.

Віце-прем’єр вважає, що будувати, розвивати і модернізувати порти потрібно паралельно з розвитком сучасної інфраструктури. Адже, за оцінками експертів, Україні вистачає потужностей портових терміналів, але є проблема в їх ефективності та доступі до них. У нас майже відсутня якісна наземна портова і припортова інфраструктура, є проблема зі швидкістю завантаження суден і глибоководністю портів.

«Уряд України всіляко підтримує і буде підтримувати проекти державно-приватного партнерства, які сприяють залученню інвестицій для модернізації українських портів. Уже зараз в портах Одеського регіону на різній стадії реалізації знаходяться шість інвестиційних проектів. Ще кілька перспективних проектів концесійного характеру будуть представлені в рамках сьогоднішнього форуму», – додав Володимир Кістіон.

Він повідомив, що до 2030 року планується реалізувати 46 проектів розвитку морських портів із залученням інвесторів, сукупна вартість яких становить майже 44 мільярди гривень.

Велика частина проектів передбачає реконструкцію і будівництво нових перевантажувальних потужностей, включаючи будівництво нових причалів і тилових комплексів.

«Це дасть можливість створити додатково близько 5000 робочих місць, забезпечити пропускну потужність на рівні 157 млн ​​тонн вантажу», – уточнив віце-прем’єр.

І додав, що Україна відкрита для інвестицій в портову галузь, про що говорить досить приваблива тарифна політика.

На залізничні перевезення Південь-Захід-Південь в Україні встановлено тарифні ставки, які в середньому на 25% нижче, ніж у світі. У морських портах України застосовуються знижки до 50% від портових зборів для транзитних вантажів, що тільки за перший місяць дозволило збільшити вантажообіг на 11%.

Крім того, Україна ввела електронний документообіг інтелектуальних транспортних систем, технічні стандарти і регламенти ЄС, спрощена процедура міжнародної торгівлі і транспорту, у тому числі запроваджено механізм «єдиного вікна».

Володимир Кістіон також висловив надію, що Міністерство інфраструктури найближчим часом все ж завершить розробку нової Методики розрахунку ставок портових зборів та інших необхідних законодавчих актів, які повинні сприяти розвитку та модернізації інфраструктури морських портів і одночасно створити умови для зниження ставок портових зборів ще до 20%.

На завершення свого виступу, Володимир Кістіон звернув увагу на співробітництво місцевої влади з портами.

«Збільшення потужностей портових операторів збільшує навантаження на інфраструктуру міста, руйнує дорожнє покриття тощо. Це питання потребує комплексного вирішення, тому черговим кроком портової реформи може стати залучення муніципальної влади до розвитку морських портів. Уряд буде тільки вітати таку співпрацю», – резюмував віце-прем’єр.

АвторАМПУ

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають