9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Північний ГЗК інвестує 80 млн грн в екологічні проекти

Північний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівнГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до групи “Метінвест”, почав реалізацію кількох великих екологічних проектів, спрямованих на зниження викидів пилу – в вересні в природоохоронні проекти буде інвестовано понад 80 млн грн.

У Первомайському кар’єрі з пилом справляється єдина в Україні надпотужна полівооросітельная машина з цистерною на 119 куб. м води – це перша з чотирьох машин, які до кінця року будуть поливати дороги Первомайського та Аннівського кар’єрів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

При цьому уточнюється, що поливальна машина створена на базі великовантажного автосамосвала БелАЗ – її потужність в чотири рази вище, ніж у нині працюючих машин. Після запуску нових автомобілів існуючу техніку перенаправляють на полив сухих пляжів хвостосховища.

У вересні в цехах з виробництва окатишів запустили програму з технічної діагностики, обслуговування та налагодження електрофільтрів. На комбінаті проведуть ревізію механічного та електричного обладнання 15 електрофільтрів. Планові роботи проводяться без зупинки виробництва.

Протягом вересня і початку жовтня фахівці продіагностіруют і замінять, де це необхідно, фільтраційним устаткуванням. Уже зараз готуємося до капітального ремонту випалювальної машини Лургі 552-В – на ній встановимо новий торцевої електрофільтр. Зараз на комбінаті використовуються електрофільтри від провідних світових виробників зі Швейцарії і Чехії, які відповідають європейським екологічним стандартам, – говорить в.о. генерального директора Північного ГЗК Андрій Скачков, якого цитує прес-служба.

Ремонт і оновлення аспіраційного обладнання проводиться також на дробильної фабрики №2 – на відкритих конвеєрах встановлюються нові системи, які дозволять позбутися від пилу всередині фабрики. Для зниження запилення на хвостосховищах комбінат закуповує реагент гумата – препарат цементує грунт і не дає пилу піднятися вгору.

Експерименти по зниженню цвітіння сухих пляжів і дамб тривають. У вересні на пісках почнуть висаджувати іберійський курай, більш відомий як перекотиполе. Щоб рослина прижилася, використовують мулові опади і добрива.

Північний ГЗК входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є ЗАТ “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) (71,24%) і група компаній “Смарт-холдинг” (23,76%).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають