9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Північний ГЗК інвестує 80 млн грн в екологічні проекти

 • Північний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівнГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до групи “Метінвест”, почав реалізацію кількох великих екологічних проектів, спрямованих на зниження викидів пилу – в вересні в природоохоронні проекти буде інвестовано понад 80 млн грн.

  У Первомайському кар’єрі з пилом справляється єдина в Україні надпотужна полівооросітельная машина з цистерною на 119 куб. м води – це перша з чотирьох машин, які до кінця року будуть поливати дороги Первомайського та Аннівського кар’єрів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  При цьому уточнюється, що поливальна машина створена на базі великовантажного автосамосвала БелАЗ – її потужність в чотири рази вище, ніж у нині працюючих машин. Після запуску нових автомобілів існуючу техніку перенаправляють на полив сухих пляжів хвостосховища.

  У вересні в цехах з виробництва окатишів запустили програму з технічної діагностики, обслуговування та налагодження електрофільтрів. На комбінаті проведуть ревізію механічного та електричного обладнання 15 електрофільтрів. Планові роботи проводяться без зупинки виробництва.

  Протягом вересня і початку жовтня фахівці продіагностіруют і замінять, де це необхідно, фільтраційним устаткуванням. Уже зараз готуємося до капітального ремонту випалювальної машини Лургі 552-В – на ній встановимо новий торцевої електрофільтр. Зараз на комбінаті використовуються електрофільтри від провідних світових виробників зі Швейцарії і Чехії, які відповідають європейським екологічним стандартам, – говорить в.о. генерального директора Північного ГЗК Андрій Скачков, якого цитує прес-служба.

  Ремонт і оновлення аспіраційного обладнання проводиться також на дробильної фабрики №2 – на відкритих конвеєрах встановлюються нові системи, які дозволять позбутися від пилу всередині фабрики. Для зниження запилення на хвостосховищах комбінат закуповує реагент гумата – препарат цементує грунт і не дає пилу піднятися вгору.

  Експерименти по зниженню цвітіння сухих пляжів і дамб тривають. У вересні на пісках почнуть висаджувати іберійський курай, більш відомий як перекотиполе. Щоб рослина прижилася, використовують мулові опади і добрива.

  Північний ГЗК входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є ЗАТ “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) (71,24%) і група компаній “Смарт-холдинг” (23,76%).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  До України прибув п’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції

  П’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції у середу, 21 липня, прибув до України.Передає Національний...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий...

  У Миколаєві розробили новий проєкт десантного катера

  Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) розробило і представило проєкт нового десантного катера «Пелікан».