9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Підписано договір концесії в порту Ольвія

Сьогодні, 20 серпня, відбулося підписання договору про передачу в концесію майна ДП “Стивідорна компанія “Ольвія” катарській компанії QTerminals.

Передає Національний промисловий портал з посиланням на ЦТС.

Підписантами виступили державний секретар Мінінфраструктури Володимир Бучко, керівник АМПУ Олександр Голодницький, генеральний директор QTerminals Невілл Біссет, представник проєктної компанії ТОВ “Кютерміналз Ольвія” Мохаммад Юсеф Джаміль Аль Лаххама. Також у заході брав участь міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Як зазначив міністр, на першому етапі інвестиції концесіонера складуть 3,4 млрд грн. Всього за 35 років катарська компанія повинна буде вкласти в розвиток портового активу не менше 17,3 млрд грн.

“Це перша пряма катарська інвестиція в Україні. І за розмірами — друга іноземна інвестиція після “Криворіжсталі”, – сказав Криклій, додавши також, що це найбільша пряма іноземна інвестиція в портовій галузі України. За словами міністра, щорічний концесійний платіж становитиме не менше 80 млн грн. концесіонер побудує в порту універсальний перевантажувальний комплекс, а також гарантує протягом 6 років збереження трудового колективу підприємства. Крім того, концесіонер вкладе 80 млн грн в розвиток інфраструктури Миколаєва.

QTerminals – портовий оператор, керуючий терміналами двома контейнерними терміналами, Rо-Rо і генеральних вантажів в катарському порту Хамад (30 км від Дохи). Станом на серпень 2019 року менш ніж за 3 роки роботи QTerminals обробив майже 3 млн TEU, а також 7 млн ​​тонн генеральних і Rо-Rо вантажів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають