9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Червня, 2023

Німецькі інвестори видобуватимуть біогаз зі звалища на Полтавщині

У Кременчуці Полтавської області німецькі інвестори добуватимуть біогаз з твердих побутових відходів Деївського звалища.

Таке рішення інвестори прийняли з місцевою владою після 8 років переговорів, пише Вісник Кременчука.

Раніше німці висували умову – якщо видобуток газу міститиме більше 40% метану, або переробка сміття у біогаз виявиться не вигідною, вони зможуть забрати своє обладнання та піти з полігону. Зараз досягнуто домовленостей, що інвестор не полишатиме переробку сміття у Кременчуці за умови, що видобуток газу становитиме 200 куб.м на год., а не як за попередньої умови – 300 куб.м на год. Прорахували, що з 200 куб.м на год. вироблятимуть 470 кВт*год електроенергії.

Днями у Кременчуцькій міськраді повідомили, що німецькі інвестори перемогли на конкурсі і вже готові приступити до роботи: реконструкції існуючої газозбірної системи, будівництва та введення в експлуатацію газоутилізуючої системи та підключення її до існуючої газозбірної системи. Згодом, її приєднають до загальної мережі, а електроенергію реалізовуватимуть за «зеленим» тарифом.

Мешканці міста взамін отримають чистий полігон, а комунальне підприємство «КАТП-1628» отримуватиме гроші за орендну ставку за використання обладнання. За словами інвесторів, електростанція для Кременчука вже тричі будувалася в Німеччині. Дві продали через 8-річні переговори, а третя вже готова до відправлення на Деївське звалище. І вчетверте її точно не будуватимуть.

Останні новини:

Зараз читають