9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 27 Вересня, 2022

«НІБУЛОН» інвестує в інфраструктуру України понад 5,5 млрд гривень

Лідер аграрного ринку сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» має намір в найближчі кілька років вкласти в розвиток інфраструктури аграрного сектора, а також річкових перевезень понад 5,5 млрд грн.

Про це заявив генеральний директор компанії, Олексій Вадатурський. Передає прес-служба підприємства.

За його словами, кошти будуть спрямовані на будівництво нових річкових перевантажувальних терміналів на річках Дніпро і Південний Буг, а також на будівництво вантажного флоту на власному суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» в Миколаєві та реконструкцію цього заводу. Зокрема, Міжнародна фінансова корпорація, що входить в структуру Світового банку, прийняла рішення про виділення 90 млн доларів США компанії.

Зокрема, вже до 15 червня поточного року будуть введені в експлуатацію перевантажувальні термінали в Голій Пристані (Херсонська область) і Біленькому (Запорізька область). «Ми впевнені, що це буде свято не тільки для жителів цих регіонів, але і для інших областей, а також тисячі співробітників 150 підрядних організацій з різних куточків України, які були задіяні в будівництві цих об’єктів. Я в черговий раз хочу висловити подяку головам Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської обласних адміністрацій за те велике сприяння їх команд, яке вони надають в процесі реалізації нашої інвестиційної програми », – підкреслив А. Вадатурський.

Реалізація інвестиційної програми компанії «НІБУЛОН» це і велика підмога для агропромислового комплексу Украіни. Тільки в минулому році, завдяки нашим комплексним заходам, нам вдалося оптимізувати транспортні витрати на доставку зерна, скоротити плече їх доставки, а також істотно розвантажити автомобільні дороги в Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях, знявши десятки тисяч вантажівок з доріг, якими, на жаль, ніхто не займається, а тільки озвучують закиди на адресу компанії «НІБУЛОН» і сільскогосподарьских виробників, що вони є винуватцями розбитих доріг, – зазначив гендиректор «НІБУЛОНа».

Він додав, що, інвестуючи в свій завод, компанія підтверджує, що українське суднобудування має майбутнє і буде розвиватися.

Ми доведемо, що Україна – це морська держава, а не країна біля моря. У нас є достатній потенціал, щоб бути кращими в Європі. Це також стане позитивним сигналом для українських металургів, чий метал і буде використовуватися для будівництва суден, які будуть ходити під українським прапором. У планах компанії будувати до 15 суден щорічно, – зазначив А. Вадатурський.

Після завершення інвестиційної програми розвитку річкової логістики щорічні обсяги перевезень по річках України в компанії досягнуть 4 млн тонн тільки зернових і олійних культур. Адже в компанії мають намір організувати річкові перевезення та інших вантажів.

Ми зробимо все, щоб українські вантажі прийшли річками в Білорусь, і по дорозі Е40 в Європейський Союз. У травні ми починаємо також регулярні пасажирські перевезення в Миколаївській і Херсонській областях, – сказав А. Вадатурський.

Він також анонсував проведення 24 травня круглого столу на тему какразвітія суднобудівного заводу «НІБУЛОНа» з урахуванням передового досвіду кращих країн світу, так і перспектив розвитку суднобудівної промисловості України в цілому, завантаження вітчизняних суднобудівних підприємств. У заході візьмуть участь експерти і фахівці галузі як України, так і Нідерландів при підтримки посольства Нідерландів в Україні.

Гендиректор «Нібулона» підкреслив, що свою масштабну програму компанія реалізує без будь-якої підтримки Міністерства інфраструктури України, яке, за його словами, використовує подібного роду ініціативи виключно в піар-цілях.

Ефективно працює компанія і в інших галузях. Зокрема, за словами А. Вадатурського, в 2016 році «НІБУЛОН» отримав максимальний валовий збір зернових за всі роки ведення виробництва – 340,3 тис. Тонн, що на 10% більше, ніж в «рекордному» 2015 році. «Це найкращий результат за всі роки господарювання», – зазначив гендиректор компанії.

Він також нагадав і про соціальні проекти, які реалізує «НІБУЛОН». Наприклад на початку квітня в с. Біленьке Запорізької області місцевій громаді був переданий комплекс очисних споруд вартістю 10 млн грн, який фактично врятував регіон від екологічної катастрофи.

Ми робимо все, щоб Україна була європейською державою за всіма показниками. Ми раді, що досягнення нашої компанії, патріотизм і творчість нібулонівського команди знайшли своє відображення і повагу в відомих міжнародних фінансових структур, – підкреслив А. Вадатурський.

Він нагадав, що з 2010 року компанія співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку. Крім того, в грудні 2016 року в присутності віце-президента Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович в Брюсселі було підписано кредитну угоду між «НІБУЛОН» і Європейським інвестиційним банком на загальну суму 74 млн доларів США.

Вперше за 25 років незалежності України ЄІБ без гарантій з боку держави або банків, а тільки під фінансові зобов’язання компанії« НІБУЛОН », надав кошти безпосередньо української компанії. Це є свідченням стабільного фінансового стану нашого підприємства, – підкреслив А. Вадатурський.

Напередодні ж Міжнародна фінансова корпорація (IFC) прийняла рішення про виділення «НІБУЛОНу» кредиту в розмірі 90 млн доларів США, які будуть спрямовані на подальший розвиток інфраструктури аграрного сектора і річкових перевезень в Україні, повідомив гендиректор компанії.

Компанія «НІБУЛОН» служить відмінним прикладом того, як потрібно успішно і ефективно працювати в таких складних умовах.

На сьогодні найбільш шановані фінансові інститути світу, такі як Міжнародна фінансова корпорація, Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції і розвитку є нашими партнерами. А значить, разом ми зробимо все, щоб вивести Україну на один рівень з передовими європейськими державами, – упевнений А. Вадатурський.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають