9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

На з’єднання Луганської гілки з залізничною мережею України знадобиться 10 мільярдів гривень

Приєднання ізольованої в результаті війни на Донбасі залізничної гілки в Луганській області обійдеться в 10 млрд грн.

Про це заявив начальник філії “Укрзалізниці” “Донецька залізниця” Сергій Бугаєв на виїзному засіданні комітету ВР з питань прав людини, деокупацію і реінтеграції в Сєвєродонецьку.

Всього в УЗ мають 6 варіантів об’єднання ізольованої залізничної гілки в Луганській області із загальноукраїнською залізничною мережею, а приблизні терміни виконання проєкту складають від трьох до п’яти років.

“На сьогодні є шість варіантів, будівництва шляху між Старобільськом та Сватівською ділянкою. Відстань може становити від 42 до 70 км. На розробку проєкту необхідно від 12 до 24 млн грн і 6-12 місяців. Термін виконання проєкту — від 3 до 5 років. вартість об’єкта може скласти близько 10 млрд грн”, – сказав Бугаєв.

При цьому він запевнив, що УЗ готова виконати таке завдання, але фінансувати будівництво повинна держава.

“Питання має бути розглянуте Кабміном і РНБО, оскільки забезпечення вугіллям ТЕС в Щасті — це політична, стратегічна і соціальна відповідальність держави. Якщо ми йдемо до деокупації, то вкладення цих грошей не є доцільним. Якщо ми приймаємо рішення про будівництво, то ми повинні знаходити гроші”, – вважає він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають