9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

На Вінниччині побудують сучасний сміттєпереробний завод

Вінницька міська рада підписала меморандум з контент-координатором проекту Domat Consulting Ярославом Пасеком щодо намірів збудувати сміттєпереробний комплекс в с. Людавка Жмеринського району Вінницької області. Вартість будівництва становить 15-20 млн євро.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Vежа.

На даний момент вже триває розробка проектно-кошторисної документації для будівництва, а на ділянці майбутнього будівництва в Людавці, вже підведено електрику та добігає завершення будівництво адміністративного корпусу. Інвестиції в проект складатимуть 15-20 мільйонів євро спільного фінансування. Термін реалізації проекту – 2-3 роки.

Слід зауважити, що жодного спалювання сміття на цьому заводі не передбачається, йдеться виключно про переробку відсортованого сміття, з подальшим перетворенням його, зокрема, на будівельні матеріали. Тут також будуть захоронені виключно інертні відходи, але не більше 20% від загальної кількості сміття. В подальшому ми маємо вийти на цифру 7-12% захоронення. – говорить заступник міського голови Микола Форманюк.

Проектом також передбачено проведення великої роботи щодо сортування сміття самими мешканцям Вінниці. Мова йде про контейнери зі спеціальними чіпами та систему спостереження, що поки що не має аналогів в Україні.

Ми хочемо передати ті технології, які вже застосовуються в місті Кельце, однак не повторити тих помилок, які були допущені в Польщі. Проект має бути завершений за 2-3 роки, паралельно з цим планують покращити систему збору відходів в місті, тому що ці речі дуже пов’язані, – сказав контент-координатор проекту Domat Consulting Ярослав Пасек.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають