9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

На Північному ГЗК запустили другу лінію циклічно-потокової технології за $200 мільйонів

На Північному ГЗК Групи Метінвест ввели в дослідно-промислову експлуатацію другий пусковий комплекс циклічно-потокової технології (ЦПТ). Це один із наймасштабніших проєктів у гірничодобувній галузі України за всю історію незалежності країни.

Загальні інвестиції у будівництво комплексу становили близько 200 мільйонів доларів, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Групи «Метінвест».

ЦПТ – це комплекс стрічкових конвеєрів, з’єднаних між собою станціям приводів для керування транспортуючими пристроями. Розташований у Первомайському кар’єрі, одному з найбільших в Україні. Проєктна продуктивність кар’єру – 23 млн тонн руди на рік.

Циклічно-потокова технологія складається з двох ліній, які розташовані паралельно одна до одної, – рудної та скельної. Рудний тракт було введено в експлуатацію у 2016 році. Тоді було збудовано понад 80 основних та допоміжних об’єктів. Тепер запускається другий тракт – скельний. Продуктивність кожної лінії – по 20 млн тонн гірничої маси на рік.

blank

З вибою руду і скельну породу автосамоскидами доставляють до дробильних установок. Після дроблення гірська маса потрапляє на комплекс конвеєрів, де за 16 хвилин проходить шлях завдовжки 2,3 км. Досягши поверхні кар’єру, руда та скельна порода перевантажуються на залізничний транспорт. Потім руду транспортують на дробильну фабрику, а скельну породу – у відвал.

Таким чином, транспортувати руду та скельну породу з 300-метрової глибини на поверхню кар’єру будуть два тракти загальною продуктивністю 40 млн тонн гірничої маси на рік.

«Цього року ми завершили будівництво комплексів циклічно-потокової технології на двох гірничо-збагачувальних комбінатах – Північному та Інгулецькому. Інвестиції в обидва проєкти склали близько 250 млн доларів. Це робить їх одними з наймасштабніших в історії Групи та гірничодобувної галузі України загалом. Введення в експлуатацію нових комплексів дозволить нам підвищити продуктивність та знизити витрати, що покращить позиції Метінвесту на світових ринках залізорудної продукції», – зазначає Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков

Запуск комплексу ЦПТ допоможе видобувати залізорудну сировину ефективніше та знизити витрати на виробництво концентрату. Зокрема, відстань перевезення порожньої породи для автосамоскидів скорочується на півкілометра. До того ж кількість перевантажувальних пунктів на шляху гірської маси з кар’єру на поверхню зменшується вдвічі – частина вантажопотоку буде перерозподілена на новий тракт ЦПТ.

blank

Проєкт містить і екологічну складову. Конвеєри дозволяють швидше доставляти гірську породу з кар’єру: за рахунок скорочення часу роботи самоскидів знижується техногенне навантаження на навколишнє середовище.

«Впровадження нових технологій, які підвищують ефективність виробництва та знижують собівартість видобутку руди – це ключовий фактор конкурентоспроможності нашої продукції – концентрату та котунів. Введення в експлуатацію циклічно-потокової технології у Першотравневому кар’єрі дасть можливість у довгостроковій перспективі стабільно добувати руду у проєктних показниках – 23 млн тонн на рік. Завдяки новому комплексу ми покращуємо умови та підвищуємо рівень безпеки праці гірників. Внаслідок застосування сучасних аспіраційних технологій та скорочення часу роботи двигунів кар’єрних самоскидів знижуємо навантаження на навколишнє середовище», – підкреслює Андрій Скачков, Генеральний директор Північного гірничо-збагачувального комбінату Групи «Метінвест».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають