9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

На форумі «Таврійські горизонти» презентували авіаційний потенціал Херсонщини

Під час ХІ Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» відбулася стратегічна сесія «Херсонщина – економічний розвиток й інвестиційний клімат «на кордоні», під час обговорення особливу увагу присутні приділили розвитку міжнародного аеропорту «Херсон».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Херсонську ОДА.

Так, керівник області впевнений, що розвиток летовища напряму залежить від залучення коштів інвестора, а саме від впровадження державно-приватного партнерства. До речі, відповідний законопроект вже пройшов перше читання у Верховні Раді України. Також Херсонська обласна рада на сесії підтримала ініціативу Херсонської обласної державної адміністрації про оголошення конкурсу на залучення приватного інвестора у Міжнародний аеропорт «Херсон».

На стратегічній сесії презентувати авіаційну складову Херсонської області довелося Євгену Трескунову, засновнику і партнеру ТОВ «Авіаплан». Він зазначив, що для зростання пасажиропотоку необхідні наступні фактори: соціальне забезпечення населення в зоні обслуговування, динамічний розвиток економіки, активні інвестиції і туристичний потенціал.

За рейтингом Міністерства економічного розвитку і торгівлі у Херсонщини в частини економіки, інвестицій і соціальних показників все добре і спостерігається позитивна динаміка відносно інших областей України. У 2017 році зафіксовано поліпшення на три позиції за загальноекономічними показниками, за залученням інвестиції область посіла 7 місце (2016 року було 19 місце). А що стосується капітальних інвестицій, то Херсонська область посіла перше місце за темпами залучення капітальних інвестицій у розвиток інфраструктурних проектів.

Зазначимо, що наразі аеропорт «Херсон», окрім чартерних рейсів, приймає два регулярних на Київ від МАУ та на Стамбул від Турецьких авіаліній. За результатами 2016 року, напрямок Херсон-Стамбул у Турецьких авіаліній показав найкращий показник за комерційною завантаженістю рейсів, що підтверджує перспективність напрямку.

Не варто забувати, що зоною обслуговування аеропорту «Херсон» є окупований Крим, і херсонське летовище – це єдині легальні ворота для тих, хто дотримується міжнародного законодавства і подорожує в Крим чи з Криму. За оцінками експертів 15% пасажиропотоку подорожують на Крим чи з нього.

Під час виступу Євген Трескунов навів цікаві дослідження державно-приватного партнерства на прикладі регіональних аеропортів, які цього року зробило ЄБРР. Так, за прогнозами пасажиропотоків з урахуванням оптимістичного сценарію очікується, що за 5-6 років аеропорт «Херсон» зможе досягти 1 млн. пасажирів. При розрахунку цих показників експерти враховували маркетингову позицію у просуванні потенціалу летовища, яку демонструє керівництво Херсонської області, аеропорту та Міністерства інфраструктури України. А за 15 років аеропорт «Херсон» зможе приймати по 2 млн чоловік на рік.

Євген Трескунов запевняє, що це не фантастичні цифри. Адже аналогічний досвід розвитку мають регіональні аеропорти Болгарії, Туреччини.
Не варто забувати, що аеропорт – це вантажний потенціал, який залежить від економіки регіону. Щодо Херсонщини, то авіація буде корисною у транспортуванні морепродуктів, фруктів і овочі.

Євген Трескунов резюмував:

«Херсонщина – авіаційна, і міжнародний аеропорт «Херсон» вартий, щоб вкладати інвестиції. В області виробляються надлегкі літаки з європейською та американською ліцензіями. Поєднуючи це зі Скадовським аеродромом, можна говорити, що він має великі перспективи».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають