9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Корпорація Kronospan будує на Рівненщині вже третій в Україні завод з виробництва OSB-плит

Транснаціональна корпорація Kronospan розпочала будівництво вже третього на Рівненщині заводу з виробництва OSB-плит. Загальна вартість проєкту — близько 200 мільйонів євро.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukraine News Today.

Як повідомлялось раніше, корпорація «Kronospan» будує у Нововолинську Волинської області другий великий завод з виготовлення OSB плит за 116 млн євро.

Паралельно з тим корпорація розпочала будівництво заводу в Городку Рівненського району, який буде вже третім потужним заводом корпорації в Україні.

Нове сучасне виробництво постане на території колишніх Рівненського ливарного заводу (РЛЗ) та Рівненського заводу тракторних агрегатів (РЗТА), які не працювали багато років. Наразі занедбані виробничі потужності демонтовані, важка техніка розчищає майданчик під майбутній завод.

blank

Середня заробітна плата робітників підприємства «Kronospan» у Городку становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць. Усе працевлаштування – виключно офіційне, з усіма соціальними гарантіями. Побудова такого заводу матиме низку переваг для місцевої громади. Зокрема, «Kronospan» створить у регіоні 2000 робочих місць, з них 300 праціюватимуть на виробництві, решта — в охороні, прибиранні, харчуванні, логістиці, веденні лісового господарства. 

Підприємство сплачуватиме до державного та місцевого бюджетів понад 350 мільйонів гривень податків і зборів на рік.

Уся деревина, яку використовує «Kronospan» у своєму виробництві, має виключно легальне походження. Значна частина деревини й в результаті – виготовленої продукції, є сертифікованою сертифікатом FSC (перевірений ланцюг перероблювання деревини).

У 2004 році компанія «Kronospan» за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку збудувала свій перший в Україні завод з виробництва деревостружкових плит у місті Новолинську Волинської області. 

Другий завод площею 70 тис. кв. м. почали будувати у 2019 році у Нововолинську біля першого заводу. Завершення будівництва заплановано на 2022 рік.

Будівництво третього заводу поблизу Рівного лише починається, однак вже у 2021 році тут обіцяють випустити першу продукцію. Для створення заводу планують інвестувати 200 мільйонів євро прямих іноземних інвестицій.

Очікується, що нове виробництво продукції з високою доданою вартістю сприятиме заміщенню імпорту орієнтовано-стружкових плит (OSB) та збільшення експорту з України на загальний ринок ЄС і в інші країни.

Kronospan – транснаціональна корпорація, що спеціалізується на деревообробці. Група компаній має понад 40 виробничих підрозділів у 27 державах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають