9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Королівство Саудівська Аравія зацікавлено у реалізації двох українських транспортних проектів

Королівство Саудівська Аравія виявило зацікавленість у двох транспортних проектах, які українська делегація представила в Ель-Ріяді.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ексклюзивному коментарі Укрінформу.

“Саудівська Аравія, впевнено йдучи шляхом ОАЕ, стає транспортним, технологічним, інтелектуальним хабом у своєму регіоні. В України є масштабні проекти в тій же транспортній сфері. Два таких проекти ми і презентували Королівству в Ер-Ріяді. Не буду говорити конкретніше, щоб піар, як це часто трапляється у нас, не випереджав справу. Однак можу констатувати що саудівська сторона виказала щиру зацікавленість у цих проектах”, – зазначив він.

Міністр висловив сподівання, що після ознайомлення з проектами та після вирішення всіх питань наші партнери із Саудівської Аравії навесні приїдуть до Києва – попередньої домовленості про це досягнуто.

“Проекти принципово важливі для України, потенційно вони стали б “проривними”, перетворивши нашу територію на сучасний транспортний коридор до Європи. Ми вже тривалий час ведемо за цими проектами переговори, зокрема з європейськими партнерами, і саудівська сторона могла б стати потужним інвестором”, – наголосив Омелян.

За словами міністра, інвестиції в Україну за цими проектами можуть сягати від 1,3 до 3 мільярдів доларів. Для України це фантастична, непід’ємна сума. Проте для Королівства Саудівська Аравія ці кошти є прийнятними.

“Пригадаємо, що вони задекларували намір акумулювати у своєму інвестиційному фонді більше 2 трлн дол., а в американську економіку готові вкласти до 20 млрд дол.”, – додав міністр інфраструктури.

За великим переконанням міністра інфраструктури, цей візит став доволі проривним для України. Дипломати на менеджери достойно представили усі плани та проекти, що свідчить про те, що Україна поступово відходить від минулих помилок, коли шукаючи потенціального інвестора державні посадовці не знали, що йому запропонувати та куди направити запропоновані кошти.

Останні новини:

Зараз читають