9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Китайські інвестори зацікавилися трьома українськими портами

Найбільші китайські компанії висловили зацікавленість в реалізації інвестиційних проектів в Ренійському, Херсонському та «Південному» морських портах

Питання участі китайських інвесторів в реалізації проектів в українській портовій галузі обговорювали в ході візиту представників Державного комітету з розвитку і реформ КНР і найбільших китайських компаній, що займаються реалізацією масштабних інфраструктурних проектів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу АМПУ

Голова ДП «АМПУ» Райвис Вецкаганс представив учасниками китайської делегації перспективи участі в реалізації інвестпроектів в Одеському, Ренійському, Херсонському, Чорноморському, «Південному» морських портах і морському порту «Ольвія». Зокрема, китайським інвесторам були презентовані концесійні проекти в Херсонському, Чорноморському (поромний комплекс), «Південному» портах і порту «Ольвія». Крім того інвесторам був представлений проект розвитку пасажирського терміналу в Одеському порту і будівництво міжнародної автомагістралі М14, що з’єднує порти Херсона, Миколаєва та Одеси.

На даний момент китайські компанії вже активно беруть участь у великих інфраструктурних проектів в Україні. Зокрема, China Harbour Engineering Company виконує роботи з днопоглиблення в порту «Південний», а з серпня 2018 року почне працювати і в порту «Чорноморськ».

Наші порти мають ряд переваг для китайського бізнесу – вони можуть бути інтегровані в нові маршрути Шовкового шляху для доставки вантажів з Китаю в ЄС і назад як виключно морським шляхом, так і з використанням автомобільного, залізничного та морського транспорту. Досвід китайських компаній в реалізації великих інфраструктурних проектів по всьому світу буде дуже корисний для розвитку і модернізації українських портів. Інвестори отримають можливість більш ефективно обробляти існуючий вантажопотік і залучати нових вантажовідправників, – впевнений Вецкаганс.

В рамках візиту китайської делегації детально обговорювалися терміни проведення концесійних конкурсів, можливі моделі фінансування проектів.

Нас дуже зацікавили проекти, пов’язані з українськими портами « Південний», «Херсон», «Рені». І ми плануємо їх детально проаналізувати з метою, щоб прийняти рішення про формат участі китайських компаній в їх реалізації. Ми готові обговорювати різні моделі фінансування цих проектів, в тому числі без надання обов’язкових державних гарантій. На наш погляд, перспективною може бути модель концесії, умови якої ми хочемо ретельно опрацювати з нашими українськими партнерами, – заявив директор Департаменту міжнародного співробітництва Державного Комітету з розвитку і реформ КНР Ван Дзяньдзюнь.

У складі китайської делегації взяли участь представники таких великих компаній і фінансових інститутів, як Industrial and Commercial Bank of China, Exim Bank, China Gezhouba Group International Engineering Co. Ltd., China Communications Construction Company Ltd. (International), China Road and Bridge Corporation, Сhina state construction engineering corporation, China Harbour Engineering Company Ltd., China Airport Construction Group Corporation, China Railway Construction Corporation. Загальний обсяг капіталізації цих компаній перевищує $ 600 млрд.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають