9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

Капітальні інвестиції в Україні в 2016р зросли на 18%

 • Капітальні інвестиції в Україні в 2016 році зросли на 18% після падіння на 1,7% в 2015 році, 24,1% – в 2014 році.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Державну службу статистики.

  Згідно з даними Держстату, за 2016 рік освоєно 326,2 млрд грн капінвестицій (без урахування тимчасово окупованих Криму, Севастополя і частини зони проведення АТО).

  Відомство зазначає, що протягом 2016 року зростання капінвестицій постійно прискорювався: якщо за підсумками першого кварталу він становив лише 0,7% по відношенню до аналогічного періоду попереднього року, то за підсумками півріччя – вже 9,6%, а за дев’ять місяців досяг 16 , 4%.

  Подібна картина спостерігалася і в 2015 році, тільки тоді мова йшла про уповільнення спаду: з 14,8% за підсумками першого кварталу до 9,2% за підсумками півріччя, 6% – дев’яти місяців, 1,7% – за підсумками року.

  У регіональному розрізі найбільше зростання капінвестицій в 2016 році зафіксований в приморських Одеській і Миколаївській областях – відповідно на 63,4% і 47,6%, Кіровоградській – на 47%, а також в східних Луганській і Донецькій областях: відповідно на 46,4% і 45,1%, де триває АТО.

  Спад же капітальних інвестицій в минулому році, навпаки, стався в західних областях: Івано-Франківській – на 34,7%, Чернівецькій – на 14,1%, Рівненській – 8,8%, Закарпатській – на 6,1%, Волинській – на 2,5%.

  У галузевому розрізі найбільше зростання капінвестицій в 2016 році зафіксований в охороні здоров’я та наданні соцдопомоги – майже вдвічі, наземному і трубопровідний транспорт – на 80,2%, в рекламі, дослідженнях кон’юнктури ринку та операціях з нерухомістю – на 75,2-75,3% ; в комп’ютерному програмуванні та інформаційних послуг – на 60,2%, забезпеченні стравами і напоями – на 54,8% і в сільському господарстві – 51,4%.

  Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, частка яких зросла в порівнянні з попереднім роком з 67,4% до 69,4%. Виріс також внесок місцевих бюджетів – з 5% до 7,1%.

  У той же час частка залучених та запозичених коштів, а саме кредитів банків та коштів іноземних інвесторів, скоротилася з 7,3% і 3,1% відповідно до 7,1% і 2,9%, держбюджету – з 2,4% до 2,3%, коштів населення на житлове будівництво – з 12% до 8,9%.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії...

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю ініціативу НАН України її Президент...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  Зараз читають

  Латвія передала українській армії сім медичних автомобілів

  Учора, 20 січня 2021 року, Латвія передала для потреб Збройних Сил України 7 медичних автомобілів.

  Вітчизняну сигнальну міну «Спалах» готують до прийняття на озброєння української армії

  Вітчизняна сигнальна міна «Спалах» від київського заводу «Маяк» готується до прийняття на озброєння Збройних Сил України.

  На Харківщині оновили автодорогу Мерефа – Зміїв

  На Харківщині в межах програми «Велике будівництво» оновили 15,4 км дороги Т-21-01 Мерефа – Зміїв, ремонт на...

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний...