9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Які проекти реалізують в Українських портах цього року

Велика частина інфраструктурних проектів, які реалізує Адміністрація морських портів України, спрямована на збільшення потужностей перевалки аграрної продукції. Загальна сума інвестицій складе більше 16 млрд гривень. Також буде розпочато підготовку до запуску масштабних проектів у двох портах. Обсяг очікуваних інвестицій – майже 2 млрд гривень.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на abc.news

Велика частина проектів, зобов’язання за якими АМПУ планує виконати у 2019 році, спрямовані на збільшення потужностей перевалки аграрної продукції. Вони реалізуються в рамках державно-приватного партнерства: АМПУ інвестує кошти в днопоглиблення або реконструкцію гідротехнічних споруд (причалів), а бізнес вкладає гроші в розвиток терміналів, модернізацію і збільшення їх потужностей і конкурентоспроможності, – зазначив керівник АМПУ Райвис Вецкаганс

Так, у 2019 році планується завершити реконструкцію причалу 1-з в Одеському порту. Проект передбачає зведення нового зернового терміналу коштом приватних інвестицій компанії “Бруклін-Київ” і Louis Dreyfus. У Маріупольському порту фінішує реконструкція причалу №4, біля якого ДП “Маріупольський морський торговельний порт” планує запустити восени першу чергу сучасного зернового терміналу. У порту Миколаїв буде завершено будівництво причалу №8 під нові потужності з перевалки зерна та олії.

Також близькі до завершення масштабні проекти щодо днопоглиблення. У порту Чорноморськ вже реконструйований підхідний канал і завершуються роботи на акваторії 1-го ковша Сухого лиману. Це дозволить збільшити можливості обробки зернових і олійних вантажів для підприємств Kernel і Risoil, які інвестують в розвиток власних потужностей, а також інших операторів, які працюють в порту. Після завершення Чорноморськ зможе приймати судна класу Panamax і post-Panamax.

Триває капітальне днопоглиблення в порту Південний. Збільшення глибин до 21 м зробить його одним з найглибших портів Чорного моря. Планується завершення реконструкції підхідного каналу та підходів до причалів №5 і 6, що підвищить конкурентоспроможність порту.

Цього року АМПУ почне підготовку до реалізації ще двох масштабних проектів. Так, в Одеському порту в партнерстві з компаніями СМА CGM, яка входить до трійки світових лідерів контейнерних перевезень, і “Бруклін-Київ” передбачена реконструкція причалів № 13-з і 14-з. Проект передбачає збільшення обсягів перевалки контейнерів на 50 тис. TEU на рік.

У порту Миколаєва планується реконструкція причалу спільно з COFCO – найбільшої китайської продовольчою компанією. За підсумками реалізації проекту потужності з обробки зернових і олійних вантажів збільшаться до 4 млн т на рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають