Група Risoil почала будувати двосторонній пірс на зерновому терміналі в порту Чорноморськ.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
Фотографії, що демонструють початок робіт, опублікували в соцмережі Facebook засновник компанії Risoil S.A. Шота Хаджішвілі та гендиректор терміналів групи Risoil Євгеній Садовий.
Зазначимо, що проєкт Risoil з будівництва нового причалу в порту Чорноморськ, був представлений в березні минулого року.
“Передбачається проєктування двостороннього пірсу, який дасть можливість завантажувати одночасно 2 судна, в результаті чого обсяг перевалки збільшиться на 60 тисяч тонн на добу. Реалізація проєкту також дозволить збільшити вантажообіг компанії та надходження до бюджетів усіх рівнів”, – зазначили в Risoil S.A.
На цей час вже стартували будівельні роботи.
“Ми отримали всі необхідні дозволи та погодження. Нарешті, ми будуємо – виходимо на воду із забиванням паль”, – повідомив генеральний директор терміналів групи Risoil Євгеній Садовий.

“Risoil будує власну гідротехнічну споруду для забезпечення суден з осадкою до 15 метрів”, – підкреслив він.
Орієнтовна вартість проєкту перевищує 1 мільярд гривень.
“Ми будемо здійснювати одночасне навантаження зернових обсягом до 3000 тонн на годину на будь-яку сторону пірсу, або вантажити два судна з обох сторін пірсу з продуктивністю 1500 тонн на годину. Причому завантаження можна вести в будь-якій комбінації, регулюючи види вантажів і пропорції вантажопотоків на обидві сторони пірсу. На сьогоднішній день двостороннього пірсу, який забезпечував би можливість одночасно обробляти два судна з двома різними вантажами, в портах України немає”, – додав Садовий.

Згідно з проєктом, типовими розрахунковими суднами на початковому етапі стануть судна типорозміру Panamax, але в перспективі, після проведення днопоглиблювальних робіт, термінал зможе обробляти судна Post Panamax дедвейтом до 120 тисяч тонн.
Для двостороннього пірса буде поставлена суднонавантажувальнасистема на шість стріл, кожна продуктивністю до 1500 тонн на годину, а також пневматичний суднорозвантажувач номінальною продуктивністю 600 тонн на годину.