9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Близько 90 млрд грн будуть залучені в цьому році на модернізацію української інфраструктури

Ці кошти спрямють у дороги, залізницю, аеропорти і порти, які відіграють ключову роль у розвитку української економіки і забезпечують до 45% експортно-імпортних операцій зовнішньої торгівлі України.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на віце-прем’єр-міністра України Володимир Кістіона

За оцінками експертів України вистачає потужностей портових терміналів, але майже відсутня якісна наземна портова і припортова інфраструктура, є проблема зі швидкістю завантаження суден і глибоководних портів.

Уряд України всіляко підтримує і буде підтримувати проекти державно-приватного партнерства, які сприяють залученню інвестицій для модернізації українських портів. Уже зараз в портах Одеського регіону на різній стадії реалізації знаходяться шість інвестиційних проектів. Ще кілька перспективних проектів концесійного характеру будуть представлені в рамках сьогоднішнього форуму, – додав Володимир Кістіон.

До 2030 року планується реалізувати 46 проектів розвитку морських портів із залученням інвесторів, сукупна вартість яких становить майже 44 млрд грн. Велика частина проектів передбачає реконструкцію і будівництво нових перевантажувальних потужностей, включаючи будівництво нових причалів і тилових комплексів.

Віце-прем’єр також висловив надію, що Міністерство інфраструктури найближчим часом все ж завершить розробку нової Методики розрахунку ставок портових зборів та інших необхідних законодавчих актів, які повинні сприяти розвитку та модернізації інфраструктури морських портів і одночасно створити умови для зниження ставок портових зборів ще до 20%

Останні новини:

Зараз читають