9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Білорусь закупить додатковий флот для перевезення вантажів на українській ділянці Дніпра

Компанія “Білоруське морське пароплавство” має намір придбати два судна-штовхача класу “Дніпро-Макс” і три судна-приставки.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

Цей флот пароплавство планує задіяти в перевезеннях вантажів на українському відрізку річки Дніпро.

blank

Згідно презентаційного відео БМП, нові судна будуть здатні перевозити до 6,5 тис. тонн вантажів. Суда-штовхачі будуть оснащені двома двигунами потужністю 1200 кВт кожний. Осадка суден не перевищуватиме 2,6 метра, розмір надводного габариту – 8,5 метра, ширина – 17 метрів. Ці судна будуть ходити по річці Дніпро в зчепленні – штовхач + баржа. Довжина такого складу сягатиме 250 метрів. Ці параметри, за твердженням БМП, дозволяють безперешкодно перетинати український відрізок Дніпра.

blank

Білоруська компанія планує перевозити на баржах вантажі з порту Нижні Жари, будівництво якого знаходиться на етапі проектування, до українських портів на Чорному морі. Передбачається, що шлях від Нижніх Жаров до Одеси судна долатимуть за 5 днів (в одну сторону).

Завдяки будівництву порту в Нижніх Жарах і закупівлю додаткового флоту Білорусь планує диверсифікувати експорт своїх товарів. Точні терміни реалізації цих проектів поки не називаються. Зараз близько 90% продукції вивозиться з Білорусі через порт Клайпеда (Литва), ще 5% – через Ригу (Латвія), решта 5% припадають на Одесу.

Раніше в ВАТ “Білоруське морське пароплавство” заявляли, що з Білорусі вниз по Дніпру є запит на перевезення нафтопродуктів Мозирського МПЗ, лісу, будматеріалів, продукції чорної металургії. Крім того, країна є великим експортером добрив, які в основному йдуть через Клайпедський порт. З України ж вгору по Дніпру може поставлятися сировина для хімічного виробництва, шлак для виробництва цементу, гранульований шрот, соняшникова олія і зернові.

Нагадаємо, що допуск суден під іноземним прапором на водні шляхи України не регламентований законодавчо. Міністерство інфраструктури виступає за відкриття водних шляхів для іноземних суден. У той же час, активним противником цього нововведення виступає компанія “Нібулон”, яка в даний момент активно розвиває річкові перевезення по Дніпру.

АвторЦТС

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають