9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

“Антонов” планує створити в Гостомелі вантажний аеропорт та центр обслуговування літаків

Для відновлення аеродрому у Гостомелі, зруйнованого під час атак російських окупантів, необхідно не менше півмільярда доларів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Керівництво ДП “Антонов” має намір не лише відновити летовище, а і створити вантажний хаб та сервісний центр для технічного обслуговування літаків.

Про це в інтерв’ю Forbes, розповіли в.о. гендиректора держпідприємства Євген Гаврилов та в.о. заступника гендиректора з операційної та адміністративної діяльності “Антонова” Віктор Авдєєв.

“Для реконструкції аеродрому необхідно близько 0,5 мільярдів доларів”, – сказав Авдєєв.

“Це попередні цифри. Йдеться про інвестиції саме у відновлення аеродрому. У цю суму не включено витрати на відновлення парку літаків, які постраждали в результаті окупації Гостомеля російськими військами. Завдано збитків на понад 1 млрд дол. На аеродромі, площа якого приблизно 400 га, живого місця не лишилося”, – додав Гаврилов.

За словами Віктора Авдєєва, потрібна повна реконструкція, а по суті, будівництво нового аеропорту.

“Мається на увазі, треба побудувати термінал, який дозволить створити в Гостомелі вантажний хаб. Він використовуватиметься насамперед “Авіалініями Антонова”. Хочемо підвищити привабливість авіакомпанії за рахунок розширення спектру її послуг, більш функціонально використати парк літаків для міжнародних перевезень. Частину складських приміщень пропонуватимемо в оренду іншим вантажним авіакомпаніям”, – розповідає Авдєєв.

Літак Ан-124-100М “Руслан” авіакомпанії “Авіалінії Антонова” у Міжнародному аеропорту “Миколаїв”

“Крім того, у Гостомелі буде створено компанію під умовною назвою Antonov Technic, яка забезпечуватиме повний комплекс технічного обслуговування літаків сімейства “Ан” та, можливо, інших типів повітряних суден”, – додав в.о. заступника гендиректора з операційної та адміністративної діяльності ДП “Антонов”.

На питання, чи буде новий аеропорт виключно вантажним, Євген Гаврилов відповів: “Плануємо залучити приватні інвестиції для будівництва невеликого пасажирського терміналу, який зможе конкурувати з аеропортом Київ. Цим терміналом буде зручно користуватися мешканцям міст-героїв Ірпінь, Гостомель, Буча та інших прилеглих населених пунктів”.

Останні новини:

Зараз читають