9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Вересня, 2021

Затверджено довгостроковий план розвитку порту Південний з обсягом інвестицій на 3 млрд доларів

 • Мінінфраструктури затвердило план розвитку морського порту Південний до 2038 року, який націлений на підвищення його конкурентоспроможності. Рада порту розглянув даний план 14 березня, пізніше керівник АМПУ Райвис Вецкаганс його затвердив, а днями МІУ погодило документ.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  Як повідомили в порту, до 2038 року планується реалізувати 23 інвестиційних проекти, виконавцями яких визначено АМПУ, державні і приватні інвестори. У морпорту Південний є плани розвитку на найближчий період (до 2018 року), на середньостроковий (до 2023 року) і довгостроковий (до 2038 роки), які періодично оновлюються. Інвестиції в реалізацію проектів до 2038 року оцінюють у 3 млрд доларів.

  Згідно з планом, до 2018 року планується реконструювати морський підхідний канал і внутрішні водні підходи до глибоководних причалів МТП Південний, а також побудувати перше і друге коліна і нову частину третього коліна підхідного каналу порту. В результаті реалізації цих проектів, які повинна профінансувати АМПУ, глибини в порту виростуть до 21 метра і з’явиться можливість приймати у причалів судна типу Capesize вантажопідйомністю до 250 тис. Тонн.

  Крім того, за рахунок АМПУ та інших інвесторів планомірно до 2038 року проводитиметься реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій біля причалів, щоб створити передумови для збільшення вантажопотоку в порту до 120 млн тонн на рік.

  У короткостроковій і середньостроковій перспективі АМПУ планує провести реконструкцію комплексу причалів: на 5-му і 6-му глибини виростуть до 21 метра, на 7-му – до 19 метрів, а на 8-м і 9-м і судноплавної частини операційної акваторії цих причалів – до 17 метрів.

  Разом з інвестором АМПУ планує побудувати новий причал №37, де можуть бути створені потужності для перевалки до 2 млн тонн вантажів на рік, а також разом з ТОВ “ТІС – 14 Причал” – побудувати нові причали №14 і 14.1, універсальний термінал генеральних вантажів і підготувати місце для розвороту суден, очікується, що проекти з “ТІС – 14 Причал” приведуть до створення додаткових потужностей для перевалки до 5 млн тонн на рік. З “М.В.Карго” АМПУ очікує побудувати новий причал №25 та зерновий термінал з пропускною спроможністю до 5 млн тонн вантажів на рік. Всі ці проекти розраховані на коротко- і середньострокову перспективу. У ці ж періоди, а також довгостроковий (до 2038 роки) АМПУ має намір будувати разом з інвестором нові причали №11, 12, 12а і перевалочний комплекс, що призведе до створення нової причальної лінії протяжністю 920 метрів з глибинами на рівні 17 метрів.

  Крім того, в документі вказані і проекти, які стивідорні компанії будуть реалізовувати самі без допомоги АМПУ. ТОВ “Причали Комінтерну” мають намір побудувати термінали для перевалки нафтопродуктів, зернових, генеральних вантажів і рослинних олій, а також побудувати причал №10; за прогнозами в результаті будуть створені нові потужності з обробки до 15 млн тонн вантажів на рік. ТОВ “Блек Сі Гейт Термінал” спільно з ДП “МТП Южний” до 2038 роки побудують термінал навалочних вантажів з пропускною спроможністю до 34 млн тонн вантажів на рік.

  ТОВ “ТІС – 15 Причал” до 2023 року реконструює причал №15, що дасть можливість збільшити перевалку вантажів ще приблизно на 5 млн тонн. ТОВ “ТІС-Руда” і ТОВ “ТІС-Вугілля” в цей же період реконструюватимуть причали №№18-20 для доведення глибин біля кордону до 19 метрів, а ТОВ “ТІС-КТ” до 2023 року побудує на причалах №№21 , 22, 23 контейнерний термінал з пропускною спроможністю до 350 тис. TEU, а також ще один новий причал №24.

  До 2023 року ТОВ “Трансойл” має намір побудувати причали №№27 і 27б і універсальний перевантажувальний комплекс (плюс до 2,5 млн тонн перевалки на рік), ТОВ “Бориваж” – побудувати причал №34а і термінал для перевантаження рослинних олій (плюс 2 , 8 млн тонн перевалки на рік), а ТОВ “Грінтермінал” – побудувати морську частину терміналу і причал №36 (плюс до 3,9 млн тонн зернової перевалки і до 1 млн тонн – наливний). ПАТ “ПІК” планує до 2023 року будувати причали і термінали з очікуваної пропускною спроможністю до 11,1 млн тонн на рік.

  Крім того, в порту Південний передбачається побудувати нові причали і термінал для перевалки скрапленого газу потужністю до 10 млрд кубометрів на рік. Термін реалізації даного проекту вказано довгостроковий, інвестор поки не знайдений.

  У плані розвитку порту також зазначено, що в найближчі двадцять років в порту і біля нього будуть розвивати автомобільну інфраструктуру, а до 2018 року – модернізують системи постачання електроенергії та впровадять Інформаційну систему портового співтовариства.

  У частині розвитку залізничної інфраструктури зазначено розвиток вузла ст. Чорноморська – ст. Берегова (будівництво другого головного шляху на ділянках 5-12 км і 24-27 км, колійного поста на 29-му кілометрі і роз’їзду 29-30 км, а також другого головного шляху Роз’їзд 30 км – станція Берегова). Планується, що витрати на цих ж / д проектах будуть нести ТОВ “Промтехінновація”, “ПІК”, “ТИС”, “Блек Сі Гейт Термінал”, ТОВ “Олсідз Блек Сі”, “Причали Комінтерну”. Також передбачена реконструкція станції Берегова (інвестора поки немає), будівництво сполучних ж / д шляхів і парку Південний станції Хімічна (“ТІС”), а також парку “В” цієї станції (“ТІС”). Всі ці проекти планується реалізувати в коротко- і середньостроковий період. Крім того, зазначено, що в найближчі двадцять років АМПУ, залучаючи інвесторів, буде будувати і інші об’єкти залізничної інфраструктури та проводити реконструкцію шляхів.

  У порту Південний відзначають, що реалізація плану розвитку дозволить збільшити потужності з перевалки вантажів до 120 млн тонн на рік, 870 тис. ТЕU і 10 млрд кубометрів газу. Додатково утворюється 5,8 кілометрів причального фронту, будуть створені ще 3,5 тис. Робочих місць.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Завод 410 ЦА» прийняв на ремонт черговий літак Ан-26 Повітряних Сил ЗСУ

  На Державне підприємство «Завод 410 ЦА» прилетів для ремонту Ан-26 Повітряних Сил Збройних Сил України.

  Уряд розблокував виробництво нових кормів для тварин в Україні

  Уряд розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок, що дозволяє розпочати виробництво нових кормів для тварин українським компаніям.Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, відповідний...

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.Про це...

  Бориспіль увійшов до ТОП-5 кращих аеропортів Східної Європи

  Аеропорт Бориспіль посів п'яте місце в рейтингу 10 найкращих повітряних гаваней Східної Європи, складеному британською компанією Skytrax.Передає Національний Промисловий...

  В Україні збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції

  Згідно з даними Держстату, в Україні за рік виробництво сільгосппродукції всіх категорій зросло на 8,4% в порівнянні з торішнім показником за аналогічний...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією - "Орловка-Ісакча" - за цей час...

  Завод на Полтавщині розпочав будівництво нової лінії для виробництва кормових добавок

  Глобинський переробний завод розпочав будівництво нової технологічної лінії. На ній виготовлятимуть соєвий протеїновий концентрат, який використовують як кормову добавку для тварин.

  У Коломиї відроджують виробництво екскаваторів

  Коломийська міська рада планує закупити для комунальних підприємств екскаватори «Карпатець».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс газети "Галичина".

  Зараз читають

  Німецька компанія Bosch хоче побудувати в Україні завод електроінструментів

  Німецький виробник електроніки Bosch планує запустити в Україні виробництво електроінструменту. Зараз в компанії досліджують ринок, аналізують ринки...

  У Києві відкрили сучасний Урбан-парк (фото)

  На території Київського національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) відкрили першу частину спортивного кластера — Урбан-парк.

  «Спецоборонмаш» впровадив у виробництво технологію спорядження ракет вибухівкою (фото)

  Державне підприємство «Спецоборонмаш», що входить до складу ДК «Укроборонпром», впровадило нову прогресивну технологію спорядження бойових частин Б-360...

  Мінстратегпром затвердив проєкт розбудови виробничих потужностей “Павлоградського хімічного заводу”

  Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості планує втілити проєкт по будівництву додаткового виробничого корпусу на Павлоградському хімічному...