9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 19 Січня, 2021

Затверджено довгостроковий план розвитку порту Південний з обсягом інвестицій на 3 млрд доларів

 • Мінінфраструктури затвердило план розвитку морського порту Південний до 2038 року, який націлений на підвищення його конкурентоспроможності. Рада порту розглянув даний план 14 березня, пізніше керівник АМПУ Райвис Вецкаганс його затвердив, а днями МІУ погодило документ.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  Як повідомили в порту, до 2038 року планується реалізувати 23 інвестиційних проекти, виконавцями яких визначено АМПУ, державні і приватні інвестори. У морпорту Південний є плани розвитку на найближчий період (до 2018 року), на середньостроковий (до 2023 року) і довгостроковий (до 2038 роки), які періодично оновлюються. Інвестиції в реалізацію проектів до 2038 року оцінюють у 3 млрд доларів.

  Згідно з планом, до 2018 року планується реконструювати морський підхідний канал і внутрішні водні підходи до глибоководних причалів МТП Південний, а також побудувати перше і друге коліна і нову частину третього коліна підхідного каналу порту. В результаті реалізації цих проектів, які повинна профінансувати АМПУ, глибини в порту виростуть до 21 метра і з’явиться можливість приймати у причалів судна типу Capesize вантажопідйомністю до 250 тис. Тонн.

  Крім того, за рахунок АМПУ та інших інвесторів планомірно до 2038 року проводитиметься реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій біля причалів, щоб створити передумови для збільшення вантажопотоку в порту до 120 млн тонн на рік.

  У короткостроковій і середньостроковій перспективі АМПУ планує провести реконструкцію комплексу причалів: на 5-му і 6-му глибини виростуть до 21 метра, на 7-му – до 19 метрів, а на 8-м і 9-м і судноплавної частини операційної акваторії цих причалів – до 17 метрів.

  Разом з інвестором АМПУ планує побудувати новий причал №37, де можуть бути створені потужності для перевалки до 2 млн тонн вантажів на рік, а також разом з ТОВ “ТІС – 14 Причал” – побудувати нові причали №14 і 14.1, універсальний термінал генеральних вантажів і підготувати місце для розвороту суден, очікується, що проекти з “ТІС – 14 Причал” приведуть до створення додаткових потужностей для перевалки до 5 млн тонн на рік. З “М.В.Карго” АМПУ очікує побудувати новий причал №25 та зерновий термінал з пропускною спроможністю до 5 млн тонн вантажів на рік. Всі ці проекти розраховані на коротко- і середньострокову перспективу. У ці ж періоди, а також довгостроковий (до 2038 роки) АМПУ має намір будувати разом з інвестором нові причали №11, 12, 12а і перевалочний комплекс, що призведе до створення нової причальної лінії протяжністю 920 метрів з глибинами на рівні 17 метрів.

  Крім того, в документі вказані і проекти, які стивідорні компанії будуть реалізовувати самі без допомоги АМПУ. ТОВ “Причали Комінтерну” мають намір побудувати термінали для перевалки нафтопродуктів, зернових, генеральних вантажів і рослинних олій, а також побудувати причал №10; за прогнозами в результаті будуть створені нові потужності з обробки до 15 млн тонн вантажів на рік. ТОВ “Блек Сі Гейт Термінал” спільно з ДП “МТП Южний” до 2038 роки побудують термінал навалочних вантажів з пропускною спроможністю до 34 млн тонн вантажів на рік.

  ТОВ “ТІС – 15 Причал” до 2023 року реконструює причал №15, що дасть можливість збільшити перевалку вантажів ще приблизно на 5 млн тонн. ТОВ “ТІС-Руда” і ТОВ “ТІС-Вугілля” в цей же період реконструюватимуть причали №№18-20 для доведення глибин біля кордону до 19 метрів, а ТОВ “ТІС-КТ” до 2023 року побудує на причалах №№21 , 22, 23 контейнерний термінал з пропускною спроможністю до 350 тис. TEU, а також ще один новий причал №24.

  До 2023 року ТОВ “Трансойл” має намір побудувати причали №№27 і 27б і універсальний перевантажувальний комплекс (плюс до 2,5 млн тонн перевалки на рік), ТОВ “Бориваж” – побудувати причал №34а і термінал для перевантаження рослинних олій (плюс 2 , 8 млн тонн перевалки на рік), а ТОВ “Грінтермінал” – побудувати морську частину терміналу і причал №36 (плюс до 3,9 млн тонн зернової перевалки і до 1 млн тонн – наливний). ПАТ “ПІК” планує до 2023 року будувати причали і термінали з очікуваної пропускною спроможністю до 11,1 млн тонн на рік.

  Крім того, в порту Південний передбачається побудувати нові причали і термінал для перевалки скрапленого газу потужністю до 10 млрд кубометрів на рік. Термін реалізації даного проекту вказано довгостроковий, інвестор поки не знайдений.

  У плані розвитку порту також зазначено, що в найближчі двадцять років в порту і біля нього будуть розвивати автомобільну інфраструктуру, а до 2018 року – модернізують системи постачання електроенергії та впровадять Інформаційну систему портового співтовариства.

  У частині розвитку залізничної інфраструктури зазначено розвиток вузла ст. Чорноморська – ст. Берегова (будівництво другого головного шляху на ділянках 5-12 км і 24-27 км, колійного поста на 29-му кілометрі і роз’їзду 29-30 км, а також другого головного шляху Роз’їзд 30 км – станція Берегова). Планується, що витрати на цих ж / д проектах будуть нести ТОВ “Промтехінновація”, “ПІК”, “ТИС”, “Блек Сі Гейт Термінал”, ТОВ “Олсідз Блек Сі”, “Причали Комінтерну”. Також передбачена реконструкція станції Берегова (інвестора поки немає), будівництво сполучних ж / д шляхів і парку Південний станції Хімічна (“ТІС”), а також парку “В” цієї станції (“ТІС”). Всі ці проекти планується реалізувати в коротко- і середньостроковий період. Крім того, зазначено, що в найближчі двадцять років АМПУ, залучаючи інвесторів, буде будувати і інші об’єкти залізничної інфраструктури та проводити реконструкцію шляхів.

  У порту Південний відзначають, що реалізація плану розвитку дозволить збільшити потужності з перевалки вантажів до 120 млн тонн на рік, 870 тис. ТЕU і 10 млрд кубометрів газу. Додатково утворюється 5,8 кілометрів причального фронту, будуть створені ще 3,5 тис. Робочих місць.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Івано-Франківському університеті створили науковий парк

  На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв».

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Водолазна школа ВМС України отримала нові гідрокомбінезони

  Водолазна Школа Військово-морських сил ЗС України отримала нові костюми, мова йде про сучасні гідрокомбінезони сухого та мокрого типу польської марки «Eques».

  В Україні створять фонд стартапів лісового господарства

  "Лісовий інноваційно-аналітичний центр" почав створення Фонду лісопромислових стартапів. Створення фонду розпочато за дорученням глави Держагентства лісових ресурсів України Василя Кузьовіча.

  Український лоукостер Bees Airline анонсував перші рейси

  Новий український лоукостер Bees Airline запускає чартерні авіарейси з аеропорту «Київ» до Момбаса (Кенія). Передає Національний Промисловий Портал з...

  Україна побудує новий міст через річку Дністер

  Україна профінансує будівництво моста через Дністер, який повинен стати частиною нової магістралі між Києвом і Кишиневом.Передає Національний...

  Харківський авіазавод очікує на замовлення восьми військових літаків

  Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство (Харківський авіазавод) може отримати замовлення на 8 літаків для військових. За словами віцепрем'єр-міністр України – міністра з питань...

  Для Збройних сил України розробили новий бронежилет

  Для військовослужбовців Збройних сил України розробили новий бронежилет. У вимогах до бронежилета було визначено, щоб він відповідав 4-му та 6-му класам захисту.

  Зараз читають

  Україна побудує новий міст через річку Дністер

  Україна профінансує будівництво моста через Дністер, який повинен стати частиною нової магістралі між Києвом і Кишиневом.

  Українське підприємство переобладнало для Держпродспоживслужби партію автомобілів

  Завод спецтехніки «Техкомплект» спільно з ТОВ «Пежо Сітроен Україна» і ТОВ «Автосвіт Миколаїв» виконав спеціалізацію двох легкових...

  МАУ підготувала літаки для перевезення вакцин від коронавірусу

  Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" відзначає готовність до транспортування вакцин від коронавірусу на своїх літаках Boeing 737 та...

  СБУ заблокувало роботу російських буксирів в українських портах

  Певна кількість російських буксирів, що працюють в низці портів України та які українські бізнесмени взяли в так...