9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 9 Травня, 2021

Затверджено довгостроковий план розвитку порту Південний з обсягом інвестицій на 3 млрд доларів

 • Мінінфраструктури затвердило план розвитку морського порту Південний до 2038 року, який націлений на підвищення його конкурентоспроможності. Рада порту розглянув даний план 14 березня, пізніше керівник АМПУ Райвис Вецкаганс його затвердив, а днями МІУ погодило документ.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  Як повідомили в порту, до 2038 року планується реалізувати 23 інвестиційних проекти, виконавцями яких визначено АМПУ, державні і приватні інвестори. У морпорту Південний є плани розвитку на найближчий період (до 2018 року), на середньостроковий (до 2023 року) і довгостроковий (до 2038 роки), які періодично оновлюються. Інвестиції в реалізацію проектів до 2038 року оцінюють у 3 млрд доларів.

  Згідно з планом, до 2018 року планується реконструювати морський підхідний канал і внутрішні водні підходи до глибоководних причалів МТП Південний, а також побудувати перше і друге коліна і нову частину третього коліна підхідного каналу порту. В результаті реалізації цих проектів, які повинна профінансувати АМПУ, глибини в порту виростуть до 21 метра і з’явиться можливість приймати у причалів судна типу Capesize вантажопідйомністю до 250 тис. Тонн.

  Крім того, за рахунок АМПУ та інших інвесторів планомірно до 2038 року проводитиметься реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій біля причалів, щоб створити передумови для збільшення вантажопотоку в порту до 120 млн тонн на рік.

  У короткостроковій і середньостроковій перспективі АМПУ планує провести реконструкцію комплексу причалів: на 5-му і 6-му глибини виростуть до 21 метра, на 7-му – до 19 метрів, а на 8-м і 9-м і судноплавної частини операційної акваторії цих причалів – до 17 метрів.

  Разом з інвестором АМПУ планує побудувати новий причал №37, де можуть бути створені потужності для перевалки до 2 млн тонн вантажів на рік, а також разом з ТОВ “ТІС – 14 Причал” – побудувати нові причали №14 і 14.1, універсальний термінал генеральних вантажів і підготувати місце для розвороту суден, очікується, що проекти з “ТІС – 14 Причал” приведуть до створення додаткових потужностей для перевалки до 5 млн тонн на рік. З “М.В.Карго” АМПУ очікує побудувати новий причал №25 та зерновий термінал з пропускною спроможністю до 5 млн тонн вантажів на рік. Всі ці проекти розраховані на коротко- і середньострокову перспективу. У ці ж періоди, а також довгостроковий (до 2038 роки) АМПУ має намір будувати разом з інвестором нові причали №11, 12, 12а і перевалочний комплекс, що призведе до створення нової причальної лінії протяжністю 920 метрів з глибинами на рівні 17 метрів.

  Крім того, в документі вказані і проекти, які стивідорні компанії будуть реалізовувати самі без допомоги АМПУ. ТОВ “Причали Комінтерну” мають намір побудувати термінали для перевалки нафтопродуктів, зернових, генеральних вантажів і рослинних олій, а також побудувати причал №10; за прогнозами в результаті будуть створені нові потужності з обробки до 15 млн тонн вантажів на рік. ТОВ “Блек Сі Гейт Термінал” спільно з ДП “МТП Южний” до 2038 роки побудують термінал навалочних вантажів з пропускною спроможністю до 34 млн тонн вантажів на рік.

  ТОВ “ТІС – 15 Причал” до 2023 року реконструює причал №15, що дасть можливість збільшити перевалку вантажів ще приблизно на 5 млн тонн. ТОВ “ТІС-Руда” і ТОВ “ТІС-Вугілля” в цей же період реконструюватимуть причали №№18-20 для доведення глибин біля кордону до 19 метрів, а ТОВ “ТІС-КТ” до 2023 року побудує на причалах №№21 , 22, 23 контейнерний термінал з пропускною спроможністю до 350 тис. TEU, а також ще один новий причал №24.

  До 2023 року ТОВ “Трансойл” має намір побудувати причали №№27 і 27б і універсальний перевантажувальний комплекс (плюс до 2,5 млн тонн перевалки на рік), ТОВ “Бориваж” – побудувати причал №34а і термінал для перевантаження рослинних олій (плюс 2 , 8 млн тонн перевалки на рік), а ТОВ “Грінтермінал” – побудувати морську частину терміналу і причал №36 (плюс до 3,9 млн тонн зернової перевалки і до 1 млн тонн – наливний). ПАТ “ПІК” планує до 2023 року будувати причали і термінали з очікуваної пропускною спроможністю до 11,1 млн тонн на рік.

  Крім того, в порту Південний передбачається побудувати нові причали і термінал для перевалки скрапленого газу потужністю до 10 млрд кубометрів на рік. Термін реалізації даного проекту вказано довгостроковий, інвестор поки не знайдений.

  У плані розвитку порту також зазначено, що в найближчі двадцять років в порту і біля нього будуть розвивати автомобільну інфраструктуру, а до 2018 року – модернізують системи постачання електроенергії та впровадять Інформаційну систему портового співтовариства.

  У частині розвитку залізничної інфраструктури зазначено розвиток вузла ст. Чорноморська – ст. Берегова (будівництво другого головного шляху на ділянках 5-12 км і 24-27 км, колійного поста на 29-му кілометрі і роз’їзду 29-30 км, а також другого головного шляху Роз’їзд 30 км – станція Берегова). Планується, що витрати на цих ж / д проектах будуть нести ТОВ “Промтехінновація”, “ПІК”, “ТИС”, “Блек Сі Гейт Термінал”, ТОВ “Олсідз Блек Сі”, “Причали Комінтерну”. Також передбачена реконструкція станції Берегова (інвестора поки немає), будівництво сполучних ж / д шляхів і парку Південний станції Хімічна (“ТІС”), а також парку “В” цієї станції (“ТІС”). Всі ці проекти планується реалізувати в коротко- і середньостроковий період. Крім того, зазначено, що в найближчі двадцять років АМПУ, залучаючи інвесторів, буде будувати і інші об’єкти залізничної інфраструктури та проводити реконструкцію шляхів.

  У порту Південний відзначають, що реалізація плану розвитку дозволить збільшити потужності з перевалки вантажів до 120 млн тонн на рік, 870 тис. ТЕU і 10 млрд кубометрів газу. Додатково утворюється 5,8 кілометрів причального фронту, будуть створені ще 3,5 тис. Робочих місць.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген (Німеччина), Неаполь (Італія), Варшаву і...

  В Одесі проведено обстеження та очищення дна на місці аварії танкера Delfi (фото)

  АМПУ власними силами провела водолазне очищення морського дна в Одесі на місці аварії танкера Delfi.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних споруд з метою обводнення Берегівської...

  Прибутки ДП «Антонов» за рік зросли на 45%

  Чистий дохід ДП «Антонов» у 2020 році зріс на 25%, а прибуток – на 45%.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  У Дніпрі пройшла перша з 2008 року збійка тунелів метрополітену (відео)

  У місті Дніпро 28 квітня будівельники метрополітену з'єднали два тунелі - між станціями "Театральна" та "Вокзальна".Про це повідомив...

  Корпорація “Богдан” потіснила багаторічного монополіста Škoda та вийшла на чеський ринок міського транспорту

  Корпорація "Богдан" в консорціумі з чеською компанією Tram For Envi поставить шість тролейбусів з автономним ходом для транспортної компанії чеського міста Їглава...

  Зараз читають

  Прибутки ДП «Антонов» за рік зросли на 45%

  Чистий дохід ДП «Антонов» у 2020 році зріс на 25%, а прибуток – на 45%.

  Миколаївський суднобудівний завод відремонтує катер “Скадовськ” ВМС України

  Миколаївський Суднобудівний Завод (МСЗ) отримав перемогу в переговорній процедурі на ремонт патрульного катера «Скадовськ» Військово-морських сил України.

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.