9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

За минулий рік сто найбільших держкомпаній збільшили чистий прибуток на 38,5%

 • Мінекономрозвитку опублікувало звіт за результатами роботи 100 найбільших державних компаній за 2017 рік.

  Так, за результатами 2017 року портфель зі 100 найбільших держкомпаній отримав чистий прибуток у розмірі 44,4 млрд грн, що майже на 38,5% більше ніж у 2016 році. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала понад 1 509 млрд грн, що майже на 5% більше, ніж за результатами 2016 року. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

  До списку найбільш прибуткових держкомпаній за результатом 2017 року належать:

  • ПАТ «НАК «Нафтогаз України»,
  • ДП «Адміністрація морських портів України»,
  • ПАТ «Центренерго»,
  • ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго»,
  • ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль».

  Підприємства регульованих державою галузей у котрий раз стали найбільш прибутковими у списку ТОП-100. Водночас, переважна більшість компаній як і раніше залишаються вкрай неефективними. Вихід у нас один – продовження реформи корпоративного управління тих стратегічних держкомпаній, що мають залишатись у власності держави, і прозора приватизація за ухваленим цього року законом решти підприємств, – прокоментував результати роботи найбільших держкомпаній Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  Згідно зі звітом, найбільш прибутковою у 2017 році залишається нафтогазова галузь державного сектору економіки. Це стало можливим завдяки зростанню чистого прибутку ПАТ «НАК «Нафтогаз України» до 39,3 млрд грн проти 17,8 млрд грн у попередньому році. Варто відзначити, що такий результат компанії складає майже 88,5% загального фінансового результату всього портфелю ТОП-100 держкомпаній загалом. Основним фактором зростання прибутку  ПАТ «НАК «Нафтогаз України» в 2017 році стала перемога в арбітражних провадженнях проти ПАТ «Газпром», завдяки чому «Нафтогаз» отримав найбільший за 20 років чистий прибуток.

  Підприємства електроенергетичної галузі в 2017 році зменшили прибуток на 33% до 4 млрд грн. Насамперед, це пов’язано зі зменшенням прибутку найбільших підприємств сектору. Так, ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» зменшила прибуток з 3 до 1,7 млрд грн, ПрАТ «Укргідроенерго» з 2,2 до 1,5 млрд грн, ДП «Енергоринок» з 1,3 до 0,8 млрд грн. Окрім того, ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія  «Енергоатом» отримало збиток 1,3 млрд грн проти прибутку в 2016 році на рівні 0,2 млрд грн. Поряд з тим, єдине енергогенеруюче держпідприємство України ПАТ «Центренерго» в 2017 році збільшило прибуток майже у 5 разів у порівнянні з попереднім роком – до 1,9 млрд грн.

  У 2017 році набагато кращим став фінансовий результат підприємств транспортної галузі – їхній прибуток склав 5,5 млрд грн. У порівнянні зі збитком у 0,4 млрд грн у 2016 році зафіксовано фактичне зростання прибутку майже в 15 разів. Найбільший прибуток в галузі показали ДП «Адміністрація морських портів України» – 3,6 млрд грн, що на 6,5% менше ніж у 2016 року,  ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль» – 1,7 млрд грн, що на 25% більше від 2016 року, ДП «Украерорух» – 0,6 млрд грн, що на 73% більше від 2016 року. ПАТ «Укрзалізниця» закінчила 2017 рік із прибутком 0,1 млрд грн, проти 7,3 млрд грн збитків у 2016 році. Це найбільше вплинуло на позитивну динаміку загального показника галузі. ПАТ «Укрзалізниця» отримала прибуток вперше з 2013 року, що насамперед  стало можливим завдяки індексації тарифів, у тому числі на пасажирські перевезення, та дерегуляцію тарифів на вантажні перевезення.

  Підприємства вугільної промисловості завершили 2017 рік зі збитками у 3,1 млрд грн. При цьому всі підприємства галузі, окрім  ДП «Держвуглепостач», показали збитки в 2017 році.

  Підприємства хімічної галузі продемонстували скорочення збитку на 60% до 1,3 млрд грн у 2017 році у порівнянні з 3,2 млрд грн у 2016 році. Найбільший вплив на це має ПАТ «Одеський припортовий завод», яке зменшило збитки з 3,8 млрд грн до 1,4 млрд грн у порівнянні з попереднім роком. При цьому ДП «Укрхімтрансаміак» зменшило прибуток в 2017 році на 75% – з майже 0,7 млрд грн до 0,2 млрд грн.

  У 2017 році зафіксовано погіршення фінансового результату підприємств машинобудівної галузі, прибуток яких скоротився майже на 86% – з 5 млрд грн в 2016 році до майже 0,7 млрд грн в 2017 році. Найбільшу питому вагу в фінансовому результаті галузі має ДП «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля», одне з провідних науково-конструкторських підприємств з розробки ракетно-космічної техніки. Прибуток підприємства за результатами 2017 року склав 0,3 млрд грн проти 4,3 млрд грн в 2016 році. Проте варто зазначити, що 4 млрд грн чистого прибутку підприємства за 2016 рік є результатом списання Мінфіном з КБ заборгованості перед “Сбербанком России” в сумі $260 млн.

  Харчова промисловість та сільське господарство закінчили 2017 рік зі збитками на рівні 1,2 млрд грн, що вдвічі більше показника 2016 року. Основною причиною цього відзначено збільшення збитку ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» з 0,8 млрд грн у 2016 році до 1,5 млрд грн у 2017 році.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у...

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.Про це...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба відновить власний плавучий причал

  Морська пошуково-рятувальна служба відновить плавучий причал для власних суден.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  В Україні створять міжнародний центр підготовки пілотів

  Збройні сили України разом із закордонними партнерами розглядають доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів.

  Морська охорона замовила навігаційний ремонт плавучої казарми

  Плавучу казарму проєкту Р-140 Морської охорони очікує навігаційний ремонт.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На розробку САУ «Богдана», «Вільхи», «Нептуна» та інших проєктів Міноборони виділило близько мільярда гривень

  На фінансування дослідно-конструкторських робіт (ДКР), серед яких комплекси «Вільха» та «Нептун» корабельного базування, а також САУ «Богдана»...