9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Європейський банк реконструкції та розвитку інвестуватиме в Україну близько 1,5 млрд євро на рік

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує продовження інвестицій в Україну у найближчі два роки на рівні близько €1,5 млрд ($1,6 млрд) на рік.

Про це заявила президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо, передає Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

За її словами, сума «не закарбована на камені», і може зрости, наприклад, за умов прискорення реконструкції, проте все ще існує нагальна потреба в підтримці України після вторгнення РФ, особливо енергетичного сектора та інфраструктури.

У 2022-2023 роках банк виділив €3 млрд на підтримку інфраструктури України та надання кредитних ліній, €1,7 млрд були освоєні у 2022 році.

Оділь Рено-Бассо повідомила, що ЄБРР має поновлювану кредитну лінію з «Нафтогазом», щоб допомогти йому закупити достатньо газу, як і минулої зими, і що інституція має намір збільшити цю кредитну лінію.

Президент ЄБРР також зауважила, що умови фінансування для ринків, що розвиваються, погіршилися через швидке зростання глобальних процентних ставок, високу інфляцію та зміну підходу деяких країн Перської затоки від надання бюджетної підтримки до пошуку інвестиційних можливостей.

Останні новини:

Зараз читають