9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

ЄС надасть Україні фінансову допомогу на суму в понад 600 млн євро

Україна отримає від ЄС допомогу на суму в понад 600 млн євро для підтримки населення та економіки в умовах війни.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Урядовий портал.

«Сьогодні, 5 вересня, в межах засідання Ради асоціації Україна-ЄС, в якій бере участь українська делегація на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем підписано дві угоди про надання підтримки України в умовах війни на загальну суму у понад 600 млн євро», – йдеться у повідомленні.

Угоди підписали Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина з боку України та в.о. голови Групи підтримки України, заступник Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Катаріна Матернова від імені ЄС.

«ЄС стоїть пліч-о-пліч з Україною, яка більше шести місяців героїчно протистоїть повномасштабній війні росії. Вдячні за непохитну підтримку українських громадян. Діємо разом для посилення стійкості України, нашої економіки, а також для допомоги кожному українцю в умовах цієї жорстокої війни на винищення», – сказала Ольга Стефанішина.

Перша угода передбачає бюджетну підтримку ЄС Україні на суму 500 млн євро для зменшення вразливості та підвищення продовольчої безпеки України через підтримку постраждалого населення та сільськогосподарського виробництва. Кошти спрямують на підсилення можливостей Уряду щодо задоволення потреб населення, які не покриваються гуманітарною допомогою та механізмом цивільного захисту.

Зокрема, укладена Угода сприятиме:

  • забезпеченню житлом внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, що повернулись додому;
  • продовольчій безпеці та економічній стійкості країни шляхом забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської та харчової продукції, підтримки доступу малих фермерських господарств до оборотного капіталу;
  • сталому функціонуванню державних інституцій;
  • усуненню обмежень для зовнішнього фінансування шляхом збільшення фіскального простору, прозорості бюджету та зниження операційних витрат тощо.
  • Друга угода є додатковою до Угоди про фінансування Програми ЄС з підтримки України в надзвичайній ситуації, що зокрема передбачає збільшення обсягів грантової підтримки на суму 122 млн євро для органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають