9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

ЄБРР надасть ArcelorMittal Кривий Ріг кредит на модернізацію у розмірі $350 млн

Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) підписав угоду про виділення криворізькому гірничо-металургійному комбінату “ArcelorMittal Кривий Ріг” синдикованого кредиту на 350 млн дол.

Як повідомив старший радник ЄБРР Антон Усов на своїй сторінці в Facebook в п’ятницю, ЄБРР підписав найбільший проект в Україні в поточному році. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Мінпром.

У поданій інформації зазначається, що організований ЄБРР кредит призначений на підтримку модернізації найбільшого в Україні сталеливарного підприємства “ArcelorMittal Кривий Ріг” і зниження його впливу на екологію.

Це найбільша інвестиційна програма в приватний сектор в Україні в останні роки, – констатується в повідомленні.

Безпосередньо ЄБРР виділяє позичальникові незабезпечений кредит 200 млн дол., А решта близько 150 млн дол. Синдиковані з іншими комерційними банками. Інвестиції дозволять “ArcelorMittal Кривий Ріг” модернізувати агломераційне виробництво на підприємстві й реконструювати одну з доменних печей комбінату.

Крім того, інвестиції також допоможуть побудувати дві нові МНЛЗ, що підвищить конкурентоспроможність підприємства шляхом підвищення енергоефективності, а також знизить викиди в навколишнє середовище.

Проект підтримується екологічною програмою ЄБРР “Green Economy Transition”, так як модернізація виробництва дозволить знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Також будуть значно скорочені викиди пилу з поточних 14,7 тис. тонн/рік до близько 3 тис. тонн/рік, знизить інші викиди.

Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи й Кавказу Франсіс Маліж (Francis Malige) висловив задоволення давньою співпрацею з компанією ArcelorMittal.

Це фінансування – дуже хороший приклад користі, яка може бути отримана від прямих іноземних інвестицій. Ці конкретні інвестиції привнесуть в Україні найвищі стандарти в корпоративному управлінні, а також передові методи і технології, – підкреслив Ф.Маліж, який цитується в інформації ЄБРР .

У свою чергу генеральний директор ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” Парамжіт Калон (Paramjit Kahlon) зазначив, що “цей проект підтверджує виконання наших зобов’язань по” ArcelorMittal Кривий Ріг “про значне скорочення наших екологічних слідів” і висловив подяку ЄБРР за підтримку і значні інвестиції в компанію і регіон.

Як повідомлялося, ЄБРР організовує для ArcelorMittal Group довгостроковий кредит для фінансування капітальних інвестицій на ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг”.

Проект спрямований на підтримку інвестпрограми ArcelorMittal на АМКР в розмірі 1,1 млрд дол.: кошти кредиту повинні підвищити конкурентоспроможність, енергоефективність та екологічні показники українського підприємства.

ЄБРР уточнює, що позичальником виступає холдингова компанія ArcelorMittal S.A. (Люксембург) – найбільша світова інтегрована гірничо-металургійна компанія з виручкою 57 млрд дол. У 2016 році, яка потім надасть позику ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, в якому їй належить 95,13% акцій.

Безпосередньо ЄБРР має намір виділити позичальникові незабезпечений кредит 200 млн дол., а решта близько 150 млн дол. Будуть синдиковані з іншими комерційними кредиторами.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом “ArcelorMittal Кривий Ріг” і поряд малих компаній, зокрема, ПАТ “ArcelorMittal Берислав”.

Останні новини:

Зараз читають