9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

ЄБРР надасть ArcelorMittal Кривий Ріг кредит на модернізацію у розмірі $350 млн

 • Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) підписав угоду про виділення криворізькому гірничо-металургійному комбінату “ArcelorMittal Кривий Ріг” синдикованого кредиту на 350 млн дол.

  Як повідомив старший радник ЄБРР Антон Усов на своїй сторінці в Facebook в п’ятницю, ЄБРР підписав найбільший проект в Україні в поточному році. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Мінпром.

  У поданій інформації зазначається, що організований ЄБРР кредит призначений на підтримку модернізації найбільшого в Україні сталеливарного підприємства “ArcelorMittal Кривий Ріг” і зниження його впливу на екологію.

  Це найбільша інвестиційна програма в приватний сектор в Україні в останні роки, – констатується в повідомленні.

  Безпосередньо ЄБРР виділяє позичальникові незабезпечений кредит 200 млн дол., А решта близько 150 млн дол. Синдиковані з іншими комерційними банками. Інвестиції дозволять “ArcelorMittal Кривий Ріг” модернізувати агломераційне виробництво на підприємстві й реконструювати одну з доменних печей комбінату.

  Крім того, інвестиції також допоможуть побудувати дві нові МНЛЗ, що підвищить конкурентоспроможність підприємства шляхом підвищення енергоефективності, а також знизить викиди в навколишнє середовище.

  Проект підтримується екологічною програмою ЄБРР “Green Economy Transition”, так як модернізація виробництва дозволить знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Також будуть значно скорочені викиди пилу з поточних 14,7 тис. тонн/рік до близько 3 тис. тонн/рік, знизить інші викиди.

  Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи й Кавказу Франсіс Маліж (Francis Malige) висловив задоволення давньою співпрацею з компанією ArcelorMittal.

  Це фінансування – дуже хороший приклад користі, яка може бути отримана від прямих іноземних інвестицій. Ці конкретні інвестиції привнесуть в Україні найвищі стандарти в корпоративному управлінні, а також передові методи і технології, – підкреслив Ф.Маліж, який цитується в інформації ЄБРР .

  У свою чергу генеральний директор ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” Парамжіт Калон (Paramjit Kahlon) зазначив, що “цей проект підтверджує виконання наших зобов’язань по” ArcelorMittal Кривий Ріг “про значне скорочення наших екологічних слідів” і висловив подяку ЄБРР за підтримку і значні інвестиції в компанію і регіон.

  Як повідомлялося, ЄБРР організовує для ArcelorMittal Group довгостроковий кредит для фінансування капітальних інвестицій на ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг”.

  Проект спрямований на підтримку інвестпрограми ArcelorMittal на АМКР в розмірі 1,1 млрд дол.: кошти кредиту повинні підвищити конкурентоспроможність, енергоефективність та екологічні показники українського підприємства.

  ЄБРР уточнює, що позичальником виступає холдингова компанія ArcelorMittal S.A. (Люксембург) – найбільша світова інтегрована гірничо-металургійна компанія з виручкою 57 млрд дол. У 2016 році, яка потім надасть позику ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, в якому їй належить 95,13% акцій.

  Безпосередньо ЄБРР має намір виділити позичальникові незабезпечений кредит 200 млн дол., а решта близько 150 млн дол. Будуть синдиковані з іншими комерційними кредиторами.

  ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом “ArcelorMittal Кривий Ріг” і поряд малих компаній, зокрема, ПАТ “ArcelorMittal Берислав”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС. Уточнюється, що тестові...

  Зараз читають

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability,...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС...