9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Обновлені Українські купюри: нові 50 та 200 гривень вводять в обіг

Національний банк готується до введення в обіг оновлених банкнот номіналом 50 і 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які по дизайну наслідують банкноти нового покоління гривні номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу НБУ.

Банкноту номіналом 50 гривень буде введено 20 грудня 2019 року, а оновлені 200 гривень – 25 лютого наступного року. Нові банкноти містять основні зображення банкнот 50 і 200 гривень попередніх зразків, мають аналогічні розміри й подібну колірну гамму, але вже з посиленим захистом від підробок.

Нові купюри відрізняються покращеною рельєфністю елементів друку, в них змінено і вдосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист. Серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

На оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 і 1000 гривень, використані два інноваційних захисні елементи: оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення латаття, що змінює колір при зміні кута нахилу банкноти; «віконну» захисну стрічку, яка містить зображення номіналу і графічного знака гривні. Якщо поміняти кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект — змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають