9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Як відбуватиметься монетизація субсидій в Україні

Монетизація субсидій в Україні розпочнеться з 1 січня 2019 року. Проект відповідної постанови фіналізувало Міністерство соціальної політики та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету міністрів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «teplo.gov.ua».

Відтепер вся сума для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку, кошти з якого першочергово спрямовуватимуть на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Якщо сім’я заощаджувала, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути у енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел, — йдеться у повідомленні.

Монетизація субсидій пройде в три етапи. Перший етап стартує з 1 січня 2019 року. Ті, хто звертається за допомогою вперше, отримають гроші на оплату комунальних послуг безпосередньо на свій банківський рахунок.

Другий етап розпочнеться з 1 травня 2019 та торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі в літній період.

Третій етап запрацює з жовтня 2019 року – кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою на рахунок.

При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються, а зміниться лише алгоритм її виплати. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від розміру витрат на комунальні платежі та від доходів громадян.

Нагадаємо, що за результатами опалювального сезону субсидіантам, які заощадили енергію держава виплачує готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубометрів газу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають