9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Верховний суд поставив крапку у справі націоналізації ПриватБанку

Велика палата Верховного суду 15 лютого ухвалила історичне рішення у справі за позовом Олександра Дубілета, яке унеможливлює повернення націоналізованого у 2016 році ПриватБанку його колишнім власникам.

Передає Промисловий Портал з посиланням на РБК-Україна.

“Заслухавши позиції сторін у справі за позовом колишнього голови правління ПриватБанку Дубілета, який роками намагався через суди повернути собі акції державного банку за допомогою оскарження договорів, укладених у процесі його націоналізації, Верховний суд задовольнив касаційні скарги ПриватБанку та Кабінету міністрів”, – йдеться у повідомленні пресслужби банку.

Цим рішенням Велика палата підтвердила безапеляційність застосування закону України №590-ІХ, який прямо забороняє повернення акцій виведених з ринку банків їх колишнім власникам.

Верховна палата зокрема підтвердила позицію суду першої інстанції, який ще у 2021 році закрив провадження у справі за позовом Дубілета, застосувавши положення закону, згідно з яким єдиним можливим способом захисту прав колишніх учасників банку у разі їх порушення є відшкодування завданих збитків у грошовій формі.

У пресслужбі банку зазначили, що особлива важливість цієї справи полягала в тому, що від її результату залежав подальший розгляд ще більш як 40 подібних позовів, через які колишні власники ПриватБанку та їхні сателіти намагалися оскаржити законність процесу націоналізації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають