9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Верховна Рада може передбачити додаткові видатки на переозброєння армії

Верховна Рада може передбачити додаткові видатки на переозброєння української армії. Таку заяву зробив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

«Якщо міністр [оборони] Резніков бачить, що є реальна додаткова потреба на переозброєння, яка відповідає затвердженій стратегії про оборону України, то дуже важливо сформувати ці бюджетні пропозиції, враховуючи, що ми ухвалили законопроєкт №5600, і додаткові надходження до бюджету будуть. До того ж, враховуючи те, що ми можемо отримати від наших потенційних партнерів, зокрема, Британія мільярд фунтів виділить, і США передбачили у своєму бюджеті програму підтримки», – сказав Стефанчук в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що питання обороноздатності держави – це пріоритет і базова потреба, тому «треба просто сісти й порахувати, скільки треба – і тоді Верховна Рада може проголосувати зміни до держбюджету, якщо пропозиції будуть збалансовані, зрозумілі, і для цього є підстави».

«Бувало й так, і тут я хочу не пана Резнікова покритикувати, а його попередників, що виділялося фінансування, а наприкінці року ми бачили певну суму невикористаних коштів, які просто згорали. Тобто наявні надходження мають раціонально розписуватися і освоюватися до кінця поточного року», – додав Стефанчук.

Раніше Олексій Резніков в інтерв’ю АрміяІнформ повідомив, що видатки на озброєння треба збільшити в 10 разів. На його переконання, велика частина фінансування оборонної сфери, «проїдається», тоді як на озброєння виділяється лише 15-20% від необхідного обсягу коштів, попри те, що цього року Міноборони отримало найбільший бюджет за 30 років.

«Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом з держгарантіями – нехай буде 40 млрд. Але, якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених та перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн. Щороку!», – наголосив міністр оборони.

Для початку, на його думку, треба вийти на «чисте» фінансування бюджету оборони – мається на увазі фінансування Міноборони, ЗСУ, ГУР і ДССТ – у розмірі 3 % ВВП, як передбачає законі. Без включення до цього показника державних гарантій, оскільки де-факто це кредитування майбутніх періодів. Це він вважає своїм завданням-мінімумом на 2023 рік. Щоб це зробити у 2022 році згідно з оприлюдненими показниками ВВП, не вистачає близько 23 млрд грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають