9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

В Україну зайшов багатомільярдний канадський фонд Brookfield

Чим займається фонд і які його плани в Україні

У Львові розпочалося будівництво Innovation District IT Park, одним інвесторів якого виступає відомий канадський фонд Brookfield. Що потрібно знати про цю компанію і які можливості матиме Україна від входження Brookfield на українські ринки?

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на AIN

У списку найбільших публічних компаній Forbes-2000 Brookfield займає 165 місце з капіталізацією в $ 38,9 млрд. Річний оборот компанії становить $ 47,6 млрд, чистий дохід за 2017 рік склав $ 4 млрд. Станом на 2018 рік загальна вартість портфеля, яким керує фонд, перевищує $ 285 млрд. Найбільша частка припадає на США ($ 148 млрд), та Південну Америку ($ 42 млрд).

У компанії налічується більше 80 000 співробітників та 800 інвестиційних фахівців, які працюють у більше ніж 100 офісах по всьому світу. Компанія поділена на кілька дочірніх компаній, які розвивають інфраструктурні, будівельні, транспортні напрямки.

Підрозділ з управління нерухомістю Brookfield Property Partners L.P. володіє офісним та житловими будинками площею понад 930 000 м. кв. по всьому світу. Вдвічі більші площі знаходяться на етапі будівництва. У число головних активів входять: Brookfield Place в Нью-Йорку (раніше відомий як Всесвітній торговий центр), Brookfield Place в Торонто, комплекс Canary Wharf у Лондоні, берлінський Potsdamer Platz, ICD Brookfield Place в Дубаї та інші об’єкти.

За підрахунками журналу Forbes, Brookfield Asset Management на даний момент є найбільшою інвесткомпанією в області нерухомості.

Велика інвестиція у львівський Innovation District IT Park стає вже не першим контактом з Україною для Brookfiled. Раніше компанія співпрацювала з Антимонопольним комітетом, від якого отримувала дозвіл на покупку американо-японської корпорації Westinghouse Electric UK Holdings Limited, що поставляє ядерне паливо для 6 з 15 діючих енергоблоків українських АЕС.

На заході Brookfield також вважається одним з кращих фондів для так званих «пенсійних інвестицій». Він виплачує високі дивіденди (близько 5%) і ставить довгострокові цілі підняти ставку до 9% щорічно. Крім того, бізнес-модель Brookfield дуже стійка до тимчасових криз або інфляційним проблем завдяки диверсифікації активів. Як і зазначалося раніше, у компанії є водні, енергетичні, транспортні, телекомунікаційні, інфраструктурні володіння по всьому світу, що забезпечують стабільний кеш флоу.

Входження та закріплення такої компанії як Brookfield є потужним сигналом для іноземних інвесторів та може стати початком справжнього інвестиційного буму. Окрім того, поява такого фінансового гіганту підштовхне створення приватних пенсійним фондів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають