9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

В Україні розглядають можливість націоналізації “Альфа-банку”

Міністерство фінансів не виключає націоналізацію “Альфа-банку Україна”, який зіткнувся з низкою проблем після запровадження західних санкцій на своїх акціонерів, але ймовірність такого кроку низька.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

У Міністерстві фінансів повідомили, що була створена робоча група з розробки плану дій на випадок виведення з ринку системно важливого банку. Така група має напрацювати концептуальний план дій та винести його на розгляд Ради фінансової стабільності.

“У рамках цієї робочої групи напрацьовуються механізми упередження ризиків у банківському секторі, серед яких, у тому числі, й можливість націоналізації системно важливого банку для забезпечення фінансової стабільності”, – заявили у відомстві.

Водночас, за даними ЕП, урядовці запевняють представників “Альфа-Банку”, що не мають наміру проводити націоналізацію. Зрештою, такий варіант є малоймовірним з низки причин. 

Передусім тому, що всі ризики, пов’язані з війною, та витрати на докапіталізацію, перейдуть на уряд, а відтак – на платників податків. В умовах, коли дефіцит бюджету країни сягає 5 млрд дол щомісяця, витрачати кошти ще й на банк дуже недоречно.

Крім націоналізації, є ще чотири сценарії того, що може бути з банком. Серед них продаж, зняття санкцій з когось із власників, визнання банку неплатоспроможним та виведення з ринку. Останній варіант, який є найбільш ймовірним – збереження “статусу кво”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають