9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

В Україні почнуть діяти заокруглення сум в чеках

В Україні почнуть застосовувати правила округлення загальних сум в чеках з 1 липня 2018 року в зв’язку з припиненням карбування монет дрібного номіналу. Про це сказав на брифінгу директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

“Національний банк України в рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу прийняв рішення, що з 1 липня в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум готівкових розрахунків”, – розповів він.

Зокрема, він нагадав, що регулятор припинить карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. У той же час всі ці монети будуть залишатися в зверненні.

В.Зайвенко повідомив, що для спрощення розрахунків будуть діяти правила округлення суми в чеку покупки в разі відсутності монет у покупця і продавця.

“Сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на нуль копійок. Сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на нуль копійок”, – пояснив чиновник.

У той же час, за словами директора Департаменту грошового обігу, якщо у покупця або продавця будуть дрібні монети, то вони та надалі можуть їх використовувати в розрахунках.

“Національний банк очікує, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і дозволить скоротити витрати держави на карбування і забезпечення готівкового обігу понад 90 млн грн на рік”, – підкреслив він.

Крім того, В.Зайвенко зазначив, що закруглення жодним чином не призведе до подорожчання товарів і послуг.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають