9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

В Україні почнуть діяти заокруглення сум в чеках

 • В Україні почнуть застосовувати правила округлення загальних сум в чеках з 1 липня 2018 року в зв’язку з припиненням карбування монет дрібного номіналу. Про це сказав на брифінгу директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

  “Національний банк України в рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу прийняв рішення, що з 1 липня в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум готівкових розрахунків”, – розповів він.

  Зокрема, він нагадав, що регулятор припинить карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. У той же час всі ці монети будуть залишатися в зверненні.

  В.Зайвенко повідомив, що для спрощення розрахунків будуть діяти правила округлення суми в чеку покупки в разі відсутності монет у покупця і продавця.

  “Сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на нуль копійок. Сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на нуль копійок”, – пояснив чиновник.

  У той же час, за словами директора Департаменту грошового обігу, якщо у покупця або продавця будуть дрібні монети, то вони та надалі можуть їх використовувати в розрахунках.

  “Національний банк очікує, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і дозволить скоротити витрати держави на карбування і забезпечення готівкового обігу понад 90 млн грн на рік”, – підкреслив він.

  Крім того, В.Зайвенко зазначив, що закруглення жодним чином не призведе до подорожчання товарів і послуг.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Мотор Січ» створить морську версію гелікоптера на базі Мі-2

  Акціонерне товариство «Мотор Січ» переробить гелікоптер Мі-2 у морську версію на замовлення Міноборони України.

  Катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» отримають американські системи озброєння

  Патрульні катери типу Island «Слов’янськ» та «Старобільськ» Військово-морських сил України отримають американське озброєння.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Поліція Полтавщини поповнилася позашляховиками «Renault Duster»

  Автопарк поліції Полтавщини поповнився 12-ма новими службовими автомобілями «Renault Duster».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Керівники...

  “Трансбалктермінал” перевалив рекордний обсяг зернових за рік

  "Трансбалктермінал", що належить агрохолдингу "Кернел" і працює в порту Чорноморськ, у 2019/2020 МР перевалив 6,3 млн тонн зернових вантажів, встановивши таким чином...

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії міської ради з житлово-комунального господарства.

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  Зараз читають

  До України на ремонт прибув літак Ан-30 ВПС Болгарії

  До України прибув на ремонт літак повітряного спостереження Ан-30 Військово-повітряних сил Болгарії.Передає Національний Промисловий...

  У столиці відновлюють одну з башт Київської фортеці

  У Києві триває відновлення однієї з башт Київської фортеці.Як пише Вечірній Київ, башту №4...

  Перша концесійна дорога в Україні може з’явитися цього року

  Україна у 2021 році почне реалізацію першої концесійної дороги, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.Передає Національний...

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.