9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

В Україні відкриють програму надання житла в лізинг

В Україні відкриють програму надання житла в лізинг. Також запрацює іпотека з процентними ставками 10-13%.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Build Port.

Як повідомили в прес-службі Міністерства будівництва України, така програма запрацює в рамках нового пакета програм, які відомство підготує вже в цьому році. У міністерстві пояснили, що раніше девелопери, які будують житлові об’єкти, могли отримувати гроші від покупців квартир і інвестувати їх в інші проекти. Однак часто грошей виявлялося недостатньо – і об’єкти не добудовувалися.

Проблему не розв’язав навіть закон добудовування за держкошти таких будинків в разі їх готовності від 70%. Новий закон (розроблений юридичний механізм) дозволить місцевим (регіональним) владам вилучати проблемні об’єкти, а потім добудовувати їх за бюджетні кошти або за кошти залученого інвестора. Для українців також повинна запрацювати доступна іпотека з процентними ставками 10-13% річних.

У свою чергу, іпотечна установа готує законопроект по оренді житла. Купуючи квартиру в лізинг, майбутній покупець може відразу заходити і жити в ній, сплачуючи гроші як оренду, що йде в залік вартості квартири. Вимоги за лізинговою програмою будуть лише незначно відмінні від кредиту, проте вимагатимуть меншого числа документів і процедура оформлення буде набагато швидшою, а також не буде потрібно вносити заставу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають