9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Червня, 2023

Україна спрямувала 17 млрд гривень на гарантії безпеки польотів

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні перерозподілив 16,6 млрд гривень на гарантії безпеки польотів в умовах військових навчань РФ у Чорному морі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

Суму у 16,6 млрд гривень виділять Міністерству інфраструктури для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, лізингових компаній та авіаперевізників.

Так, уряд збільшив видатки резервного фонду та зменшив на видатки за статтею обслуговування державного боргу на однакову суму – 16,6 млрд грн.

У розпорядженні йдеться про те, що кошти знаходитимуться на ескроу-рахунках Мінінфраструктури, аби гарантувати безпеку польотів на території України з 14 лютого і до “врегулювання зовнішньополітичних загроз”.

blank
Фото: Аеропорт Одеса

Тепер Мінінфраструктури повинно затвердити перелік повітряних суден, на які поширюватиметься надання держгарантій. Після врегулювання загроз, невикористані кошти спрямують на відновлення обсягів резервного фонду бюджету.

Міністерству фінансів доручено забезпечити погодження перерозподілу видатків з бюджетним комітетом Верховної Ради  та внести відповідні зміни до розпису бюджету.

Довідка

З 14 лютого і до кінця 19 лютого Російська Федерація проводить там військові навчання. Як наслідок, прохід суден до українських портів у Чорному морі буде заблоковано.

Міжнародні страхові компанії, які займаються страхуванням авіаперевезень, з понеділка, 14 лютого, припиняють страхувати літаки для польотів над Україною через високі ризики бойових дій – відтак авіакомпанії вимушені припинити польоти.

blank
Украерорух. Фото: znaj.ua

Крім того, Украерорух попередив авіакомпанії про потенційно небезпечну зону у повітряному просторі над Чорним морем.

Низка авіакомпаній вже або припинила продаж квитків, або скасувала рейси. Серед них – KLM, SkyUp, Ryanair.

Останні новини:

Зараз читають