9.5 C
Alba Iulia
Середа, 5 Жовтня, 2022

Україна отримає від Світового банку грант у розмірі 4,5 млрд доларів

У вівторок, 9 серпня, Міністр фінансів Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі підписали Угоду про надання Україні гранту у розмірі 4,5 млрд дол. США.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства фінансів України.

Дані грантові кошти були надані Сполученими Штатами Америки та направлені до Цільового фонду багатьох донорів у рамках проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

«Висловлюю вдячність Уряду Сполучених Штатів Америки та команді Світового банку, завдяки зусиллям яких український Уряд продовжує забезпечувати ритмічні виплати заробітних плат, соціальних та пенсійних виплат в умовах боротьби з агресором. Грантове фінансування є надзвичайно важливим для нас, оскільки дозволяє знизити боргове навантаження на Державний бюджет України та думати про повоєнну відбудову України», – зазначив під час підписання Угоди Міністр фінансів Сергій Марченко.

Сьогодні в Україні вже впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» на загальну суму 2,79 млрд дол. США.

Дані кошти спрямовуються на відшкодування видатків держбюджету на зарплати працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери.

«Грант від Цільового фонду багатьох донорів у розмірі 4,5 млрд дол. США буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, таких як оплата житлово-комунальних послуг, підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо», – уточнюють в Мінфіні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають