9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Україна отримає ще один мільярд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Україна та ЄС підписали Кредитну угоду щодо отримання виняткової макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 1 мільярд євро.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства фінансів України.

“19 липня Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Меморандум про взаєморозуміння між Україною та ЄС і відповідну Кредитну угоду щодо отримання виняткової макрофінансової допомоги ЄС у сумі 1 мільярд євро”, – йдеться у повідомленні.

Україна зможе отримати кошти вже наприкінці липня у вигляді пільгового довгострокового кредиту ЄС.

“Макрофінансова допомога ЄС – це внесок у збереження макрофінансової стабільності України в умовах воєнного стану, що дозволить наблизити нашу перемогу. Ми вдячні Європейському Союзу за системну політичну та фінансову підтримку”, зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Повідомляється, що кошти макрофінансової допомоги ЄС будуть спрямовані на фінансування першочергових бюджетних потреб держбюджету.

blank

1 липня 2022 року Європейська Комісія оголосила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки у розмірі 1 млрд євро. Згодом Європейський парламент та Рада Європейського Союзу підтримали зазначене рішення.

Також нагадаємо, що Рада ЄС погодила п’ятий транш військової допомоги для України на суму 500 млн євро.

blank

А в межах попередніх траншів допомоги Євросоюз передасть Україні 90 вантажівок високої прохідності.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають