9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Україна отримає ще 5 млрд доларів макрофінансової допомоги від ЄС

Усі держави-члени ЄС, окрім Угорщини, погодилися фінансово гарантувати ще 5 млрд євро макрофінансової допомоги у вигляді довгострокових кредитів для України.

Про це стало відомо виданню Euractiv, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Європейська правда”.

Відповідно до джерел, Єврокомісія має намір висунути офіційну пропозицію з цього питання наступного тижня, попри опір уряду Угорщину.

Очікується, що наприкінці наступного тижня міністри економіки ЄС у Празі погодять політичну декларацію на підтримку макрофінансової допомоги Україні на суму 5 млрд євро.

Очікується, що пакет буде офіційно прийнято на Раді ЄС із загальних питань, яка відбудеться 20 вересня у Брюсселі.

Єврокомісія підтвердила у відповідь на запит видання, що її пропозиція про кредит у розмірі 5 млрд євро для України буде подана наступного тижня.

5 млрд євро, про які держави-члени домовилися на робочому рівні 2 вересня, є частиною макрофінансової допомоги у розмірі до 9 млрд євро, про яку Єврокомісія оголосила у травні. 

Однак через сумніви, як фінансувати допомогу ЄС, досі було офіційно погоджено лише 1 млрд євро з цієї макрофінансової допомоги.

Згідно з декількома джерелами, уряд Німеччини був проти надання додаткових кредитів через ризик дефолту України. Натомість він виступав за гранти, які не мали бути погашені Україною.

У той час як Німеччина та всі інші держави-члени, за винятком Угорщини, тепер, схоже, домовилися про надання додаткових 5 млрд євро макрофінансової допомоги Україні, обговорення щодо решти 3 млрд євро все ще триває. Держави-члени розходяться в думках щодо того, повинні гроші бути надані у вигляді грантів чи кредитів.

“Ми продовжуємо роботу щодо 3 млрд євро, які залишилися, з пакета макрофінансової допомоги на 9 млрд євро для України”, – повідомив Euractiv представник Єврокомісії.

За оцінками МВФ, проведеними раніше цього року, українському уряду потрібна фінансова підтримка у розмірі близько 5 мільярдів євро на місяць, щоб залишатися платоспроможним. 

Якщо Україна не отримає достатньої фінансової підтримки, вона може бути змушена монетизувати свій дефіцит, що спричинить ризик нестримної інфляції.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають