9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Україна офіційно завершила переговори з Державою Ізраїль щодо Угоди про зону вільної торгівлі

Україна офіційно завершила активізовані в 2015 році переговори з Державою Ізраїль щодо формування та підписання Угоди про зону вільної торгівлі.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив під час засідання Кабінету Міністрів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Ми вийшли на фіналізацію переговорів, найближчим часом сформуємо умови для підписання угоди, – сказав Володимир Гройсман.

Переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році, і лише в 2017 році пройшли 11 раундів перемовин з цієї теми. Після підписання угода має бути ратифікована парламентами України та Ізраїлю.

Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку тощо. За три роки мита будуть зняті на спеції, насіння, борошно, кетчупи, консерви, кондитерку, одяг, меблі, скло.

Угода регулює торгові спори, фіксує митні процедури, правила походження товарів, описує санітарні та захисні засоби, в тому числі антидемпінгові дії.

Обсяг експорту українських товарів та послуг в Ізраїль минулого року зріс на 19% і становив 781,2 млн дол. США.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають