9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 5 Березня, 2021

У лютому 2018 року український експорт перевищив імпорт

 • У лютому 2018 року поточний рахунок мав незначне додатне сальдо (9 млн дол. США). З початку року профіцит поточного рахунку становив 128 млн дол. США (порівняно з профіцитом 152 млн дол. США у січні-лютому минулого року).

  Експорт товарів сповільнив зростання у лютому майже до 11% у річному вимірі (далі – р/р) попри збереження сприятливої цінової кон’юнктури для чорних металів, руд та зернових. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу НБУ.

  Погіршення показників експорту низки товарних груп насамперед відображало уповільнення зростання обсягів виробництва окремих галузей, а ускладнення транспортних перевезень через несприятливі погодні умови стало додатковим чинником.

  • Зростання вартісних обсягів експорту металургійної продукції сповільнилося до 24% р/р (з 36% р/р у січні) через ремонтні роботи на окремих металургійних заводах.
  • Скорочення видобутку залізних руд у лютому порівняно з січнем зумовило менші темпи зростання їх обсягів експорту (7% р/р у лютому проти 25% р/р у січні).
  • Після суттєвого зростання в січні (майже на 50% р/р) експорт машинобудування скоротився у лютому на 3% р/р, у тому числі через нерівномірність поставок цієї продукції протягом попереднього року.
  • Натомість після чотиримісячного падіння відновилося зростання експорту зернових культур (13% р/р) завдяки як зростанню світових цін, так і нарощуванню фізичних обсягів поставок.
  • Високими темпами тривало зростання експорту м’яса та молочної продукції (34% р/р та 50% р/р відповідно).

  Загалом за перші два місяці року експорт товарів зріс на 16,6% до 6,7 млрд дол. США.

  Імпорт товарів також уповільнив темпи зростання в лютому (до 9,5% р/р). Переважно – за рахунок енергоносіїв та продукції хімічної промисловості.

  • На тлі високих запасів у підземних сховищах фізичні обсяги імпорту природного газу зменшилися в 1,8 раза порівняно з лютим минулого року.
  • Зниження попиту з боку аграріїв через вірогідний пізніший початок весняної посівної внаслідок несприятливих погодних умов та значні обсяги імпорту в попередні періоди зумовило істотне сповільнення зростання обсягів імпорту нафтопродуктів та хімічної продукції (передусім мінеральних добрив).
  • Однак високими темпами продовжував зростати імпорт продукції машинобудування (29% р/р).

  В цілому в січні-лютому імпорт товарів зріс на 19% до 8,0 млрд дол. США.

   У лютому за фінансовим рахунком, на відміну від попереднього місяця, спостерігався чистий приплив капіталу (в розмірі 243 млн дол. США). Це, в першу чергу, пов’язане з активізацією притоку капіталу нерезидентів в державні гривневі боргові цінні папери.

  Водночас зростання чистих зовнішніх зобов’язань приватного сектору становило лише 82 млн дол. Приплив боргового капіталу до реального сектору (0,4 млрд дол.), насамперед за рахунок зростання чистої заборгованості за торговими кредитами, супроводжувався збільшенням чистих зовнішніх активів банків (на 0,3 млрд дол.) через зростання надходжень коштів на їх кореспондентські рахунки.

  Також у лютому дещо пришвидшилось скорочення обсягів готівкової валюти поза банками, яке відновилося у січні.

  Чисті надходження прямих іноземних інвестицій у лютому становили 111 млн дол. США та були повністю спрямовані до реального секторуу формі збільшення акціонерного капіталу. З початку року чистий приплив ПІІ становив 191 млн дол. США.

  Приплив коштів за фінансовим рахунком у лютому лише частково компенсував їх січневий відплив. Як наслідок, за підсумками двох місяців чистий відплив коштів за фінансовим рахунком становив 325 млн дол. США.

  Загалом платіжний баланс України у лютому 2018 року було зведено з профіцитом на суму 252 млн дол. США. Проте через його дефіцит у січні за результатами двох місяців сальдо зведеного платіжного балансу залишилося від’ємним (197 млн дол. США). Як наслідок, міжнародні резерви станом на початок березня практично не змінилися порівняно з їх рівнем початку лютого та становили, за уточненими даними, 18,4 млрд дол. США або 3,5 місяця імпорту майбутнього періоду.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Зараз читають

  В Україні розробляють стратегію з забезпечення безбар’єрності в транспортній сфері

  В Україні розробляють стратегію зі створення безбар'єрного простору, куди увійдуть відповідні ініціативи у сфері транспорту.

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.

  У Херсоні відкрили власне виробництво речовини для знезараження води

  Міське комунальне підприємство "Херсонводоканал" за кошти гранту зі Словаччини відкрило власний мінізавод з виробництва гіпохлориту натрію –...

  В рамках реалізація проєкту “Мале Карпатське кільце” відремонтують 320 кілометрів доріг

  У 2021 році в Україні заплановано початок масштабної реставрації об'єктів культурної спадщини та прилеглої до них інфраструктури.