9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

У 2018 році в Україні запрацює Експортно-кредитне агентство для підтримки українських експортерів

 • 29 грудня в Мінекономрозвитку відбулася нарада щодо створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА) під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торгового представника України Наталії Микольської.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

  Робоча група розглянула: план щодо заходів зі створення ЕКА, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства», подальші кроки щодо створення Експортно-кредитного агентства в Україні, вимоги до незалежної оцінки відповідних витрат і потреб в капіталі на наступні три роки.

  Робоча група також обговорила питання щодо фінансування створення ЕКА у відповідності з Меморандумом про економічну і фінансову політику з МВФ.

  Запуск роботи ЕКА у 2018 році є одним із пріоритетів Уряду і зокрема Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Для цього Мінекономрозвитку розробило проекти установчих документів відповідно до положень Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту». Зараз цей пакет документів проходить остаточне погодження інших органів влади та незабаром його буде передано Уряду на затвердження. Також розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження правил діяльності ЕКА. Україна долучається до основних міждержавних механізмів та структур у цій сфері – завершено другий етап приєднання до Рамкової домовленості з офіційно підтримуваних експортних кредитів 1978 року, що передбачено чинним Законом.

  До складу робочої групи входять представники Мінфіну, Мін’юсту, НБУ, АТ “Укрексімбанк”, Офісу із залучення та підтримки інвестицій, Національного комітету з промислового розвитку та Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  Холдинг МХП на 13% збільшив виробництво курятини

  Потужності компанії МХП з виробництва курятини європейського операційного сегмента склали 29 455 тонн м'яса курятини та індички,...

  В Україні створять міжнародний центр підготовки пілотів

  Збройні сили України разом із закордонними партнерами розглядають доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів.

  З аеропорту Ужгорода виконали перший міжнародний рейс

  Аеропорт Ужгород обслужив перший міжнародний рейс з моменту відновлення роботи аеропорту.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Запорізький аеропорт демонструє ріст пасажиропотоку на 42% у порівнянні з доковідним роком

  У червні 2021 року пасажиропотік аеропорту Запоріжжя склав 66 730 осіб, що на 42% більше, ніж в...