9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 26 Травня, 2022

Прибуток українських банків збільшився на третину за три квартали цього року

За результатами перших 9 місяців 2021 року чистий прибуток українських банків сягнув 51,4 млрд грн. Це на 37% більше у порівнянні з відповідним періодом 2020 року. Тоді банкам вдалося заробити 37,6 млрд грн.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Зазначається, 50% чистого прибутку банків України наразі припадає саме на долю державних банків. Ще рік тому цей показник становив 65%.

При цьому близько 80% прибутку генерує державний “ПриватБанк”. За 9 місяців суттєво покращив своє становище державний “Укрексімбанк”, який після збиткового 2020 року показав прибуток у 1,17 млрд грн. Державний “Ощадбанк”, навпаки, скоротив свій прибуток на 82%.

На думку інвестиційного банкіра Сергія Фурси, передусім це пов’язано зі слабшими карантинними обмеженнями, ніж торік, що дає змогу зростати економіці як в Україні, так і у світі.

“Є дві причини, по-перше, банківська система себе добре почуває: кредитна активність зростає, банки активно кредитують. А друга причина, що минулого року був карантин, минулого року падала українська та світова економіка. Цього року вона зростає, тому є база для порівняння”, — пояснив експерт.

З відкритих джерел відомо, що банкам з іноземним капіталом, які входять у NJG-10, за три квартали цього року вдалося заробити в 1,7 раза більше, ніж за відповідний період у 2020-му — 16,5 млрд грн проти 9,7 млрд грн.

Загалом перша десятка вітчизняних банків із приватним капіталом за три квартали 2021 року збільшила свій прибуток у 2,5 раза. У порівнянні з 9 місяцями минулого року у трьох банках спостерігається суттєве зростання прибутку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають