9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Прибутки українських банків зросли втричі

За підсумками січня-серпня 2019-го року платоспроможні банки України отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку. Це у 3,2 раза більше, за аналогічний період минулого року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу НБУ.

Понад половину суми прибутку (58,3%) забезпечив прибуток державного “Приватбанку”. В цілому, доходи банків у поточному році зросли на 28,5% до 165 млрд грн, при цьому витрати — на 5,2%, до 120,7 млрд грн.

У регуляторі повідомили, що найбільше на зростання банківського прибутку вплинули зростання чистих процентних доходів банків (на 18%), зростання чистих комісійних доходів банків (на 15%), позитивний результат від переоцінки та від операцій купівлі-продажу та низький обсяг відрахувань банками в резерви.

Нинішній період високої прибутковості повинен бути використаний для формування банками запасу міцності, який дозволить виконувати посилені вимоги Національного банку до капіталу банків. Особливо це стосується державних банків. На сьогодні майже весь прибуток вони повинні перераховувати в бюджет у вигляді дивідендів. У той же час їх достатню капіталізація – неодмінна умова збереження фінансової стабільності, – зазначила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають