9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

Полтавська газонафтова компанія перерахувала до місцевих бюджетів понад 16 мільйонів гривень

Усього Полтавська газонафтова компанія перерахувала 325,3 мільйона гривень ренти у 2020 році, з яких 16,2 млн гривень склали рентні платежі до місцевих бюджетів Полтавщини.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-видання Полтавщина.

До громад та сільських рад було перераховано 8,8 млн грн, до районних бюджетів — 6,5 млн грн, а до Полтавського обласного бюджету — 883 тис. грн.

Рентна плата — це спеціальний вид податку за користування надрами, який сплачується нафтогазовидобувними компаніями, 5% з якого направляється до бюджетів громад, на території яких ведуть видобуток нафти, газу чи конденсату.

Зниження попиту та падіння цін на вуглеводні призвели до скорочення програми робіт із буріння ПГНК. Це призвело до зменшення видобутку та до зменшення рентних надходжень. За 2019 рік ПГНК нарахувала 564,9 млн гривень рентної плати — майже вдвічі більше, ніж у 2020 році.

“Нафтогазова індустрія — одна з найбільших бюджетоутворювальних галузей економіки України. Рентна плата, яку сплачують компанії від видобутку, — вагомі надходження до бюджетів держави та місцевих об’єднаних громад. У складні часи для країни та індустрії, наша компанія і далі наповнюватиме державний і місцеві бюджети Полтавщини. Крім того, протягом року ми надавали благодійну допомогу лікарням у боротьбі з пандемією”, — наголошує генеральний директор ПГНК Віктор Гладун.

На протиепідемічні та діагностичні заходи для громад Полтавщини у 2020-му компанія виділила допомогу на суму понад 800 тисяч гривень, у тому числі для Новосанжарської й Машівської ЦРЛ, центру ПМСД Новосанжарського району та Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні.

“Будь-яка допомога зі сторони бізнесових кіл є важливою для нас задля швидкого виявлення та недопущення розповсюдження коронавірусу. Ми вдячні ПГНК за небайдужість та готовність підтримати Полтавський регіон у такий непростий для всіх час”, — говорить головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Свириденко Наталія Петрівна.

Загалом же для боротьби із COVID-19 у 2020 році ПГНК надала допомогу на суму 4,7 млн гривень, які надійшли до лікувальних закладів Київської, Харківської та Полтавської областей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають