9.5 C
Alba Iulia
Середа, 25 Травня, 2022

Обсяг фінансової допомоги Україні з боку Заходу вже перевищує $7 мільярдів

Загальний обсяг проєктів кредитів та грантів, за якими Україною вже отримано фінансування або очікується найближчим часом, перевищує $7 млрд.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Серед них: програми міжнародних фінансових організацій (МВФ, СБ, ЄІБ та ЄС) – $2,9 млрд, гранти країн-партнерів – понад $0,9 млрд (США, ЄС, Італія, Великобританія та ін.).

За даними Міністерства фінансів, до держбюджету з початку війни надійшло близько $3 млрд допомоги міжнародних фінансових організацій, у тому числі:

  • програма екстреного фінансування МВФ (RFI) – $1,4 млрд;
  • програма макрофінансової допомоги ЄС – $0,7 млрд;
  • програма політики розвитку Світового банку (DPL) – $0,31 млрд;
  • пакет первинної допомоги ЄІБ – $0,44 млрд.

За словами голови ради НБУ Богдана Данилишина, Кабміном укладено кредитні договори з урядами США, Великобританії, Німеччини, Канади, Франції на суму близько $2,5 млрд. Надходження коштів очікується найближчим часом. Крім того, Україна веде переговори зі США щодо отримання кредитної гарантії в $1 млрд.

«Світовий банк оголосив про надання Україні кредитної підтримки $3 млрд, яка має надійти в найближчі місяці. Крім вищезгаданої програми DPL (засоби за якою вже надійшли) банк планує виділити $200 млн на підтримку сфер охорони здоров’я та освіти й близько $2,5 млрд для фінансування різних проєктів післявоєнного відновлення економіки», – розповів голова ради НБУ.

blank

Як зазначає Богдан Данилишин, крім вищезгаданих програм екстреної підтримки, зараз розробляються ряд програм середньострокового характеру для повоєнного відновлення, зокрема:

  • трастовий фонд солідарності з Україною, ініційований ЄС та Світовим банком. Капіталізація фонду зараз застерігається. Про конкретні обсяги підтримки фонду вже заявили Швеція, Нідерланди, Австрія, Японія;
  • проєкти ЄБРР щодо підтримки стійкості та засобів для існування в Україні та постраждалих країнах на $2,2 млрд;
  • ініціативи ЄІБ щодо фінансування потреб критичної інфраструктури (транспорт, енергетика, міська інфраструктура та цифрові інвестиції) та допомоги у відновленні всього, що знищила російська армія. Попередній обсяг цих програм – €1,7 млрд.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають