9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

НБУ переведе рахунки клієнтів банків на міжнародний стандарт IBAN

Національний банк України (НБУ) у 2019 році введе міжнародний номер банківського рахунку International Bank Account Number (IBAN). Якщо коротко, це означає, що в цьому році рахунки клієнтів всіх українських банків поміняють формат. У них тепер, крім номера рахунка міститиметься код країни й код банку. Про це повідомляє сайт регулятора. Передає AIN.

Що таке IBAN?

IBAN – це стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN, за стандартом ISO 13616. Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр: перші 10 знаків – це код країни, великі червоні літери та код банку, останні 19 – номер рахунку клієнта банку. 

По перших двох буквах можна буде відразу розпізнати країну-учасника – Україна (UA), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити унікальну перевірку рахунку клієнта на коректність. 

Банки зможуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN з 1 квітня 2019 року, а вже існуючі рахунки – міняти у відповідність з цим стандартом з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року. Таким чином, діючі номера рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку. З 1 квітня до 31 жовтня клієнти в реквізитах рахунків зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер в стандарті IBAN.

Використання IBAN стане обов’язковим для всіх клієнтів банків для переказу коштів як в гривні, так і у валюті, в тому числі – для міжнародних переказів. Всі переклади будуть проходити тільки з використанням IBAN.

Що змінить введення IBAN?

Це, на думку експертів НБУ, дасть клієнтам банків можливість:

  • ідентифікувати платника та одержувача грошей, банк, який їх обслуговує;
  • уникати помилок в реквізитах рахунків;
  • швидше проводити перекази та отримувати кошти; 
  • в майбутньому використання IBAN також дасть можливість застосовувати QR-коди з інформацією про нього, що спростить оплату рахунків і обмін платіжною інформацією. 

У НБУ відзначають, що в загальне використання IBAN скоротить банківські реквізити та завдяки цьому оформляти розрахункові документи стане простіше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають