9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 13 Квітня, 2021

НБУ переведе рахунки клієнтів банків на міжнародний стандарт IBAN

 • Національний банк України (НБУ) у 2019 році введе міжнародний номер банківського рахунку International Bank Account Number (IBAN). Якщо коротко, це означає, що в цьому році рахунки клієнтів всіх українських банків поміняють формат. У них тепер, крім номера рахунка міститиметься код країни й код банку. Про це повідомляє сайт регулятора. Передає AIN.

  Що таке IBAN?

  IBAN – це стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN, за стандартом ISO 13616. Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр: перші 10 знаків – це код країни, великі червоні літери та код банку, останні 19 – номер рахунку клієнта банку. 

  По перших двох буквах можна буде відразу розпізнати країну-учасника – Україна (UA), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити унікальну перевірку рахунку клієнта на коректність. 

  Банки зможуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN з 1 квітня 2019 року, а вже існуючі рахунки – міняти у відповідність з цим стандартом з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року. Таким чином, діючі номера рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку. З 1 квітня до 31 жовтня клієнти в реквізитах рахунків зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер в стандарті IBAN.

  Використання IBAN стане обов’язковим для всіх клієнтів банків для переказу коштів як в гривні, так і у валюті, в тому числі – для міжнародних переказів. Всі переклади будуть проходити тільки з використанням IBAN.

  Що змінить введення IBAN?

  Це, на думку експертів НБУ, дасть клієнтам банків можливість:

  • ідентифікувати платника та одержувача грошей, банк, який їх обслуговує;
  • уникати помилок в реквізитах рахунків;
  • швидше проводити перекази та отримувати кошти; 
  • в майбутньому використання IBAN також дасть можливість застосовувати QR-коди з інформацією про нього, що спростить оплату рахунків і обмін платіжною інформацією. 

  У НБУ відзначають, що в загальне використання IBAN скоротить банківські реквізити та завдяки цьому оформляти розрахункові документи стане простіше.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині України.

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів гривень і перелік проєктів, на...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.Передає Національний Промисловий...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості...

  Зараз читають

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р...

  Представлено схему нового терміналу аеропорту Дніпра

  "Укрінфрапроєкт" показав схему нового терміналу в аеропорту Дніпра, який зараз знаходиться в процесі будівництва.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів...

  “Держгідрографія” завершила установку буїв на трьох водосховищах для забезпечення річкових перевезень

  "Держгідрографія" завершила розміщення сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на Дніпровському, Кам'янському та Каховському водосховищах.